Silnou armádou na nadhazovačském kopci se před startem Poháru mistrů evropských zemí vyzbrojili baseballisté AVG Draci Brno. K již tak kvalitní skvadře Procházka, Schneider, Toufar se připojí hvězdné trio v čele s Patrickem Ahearnem, který má v rejstříku také angažmá v Detroitu Tigers, klubu zámořské profesionální Major League Baseball.

Během turnaje bude v dresu Draků hostovat ještě Leoš Kubát, který v semifinále české extraligy držel v šachu pálkaře čtrnáctinásobného šampiona. A z Austrálie si na evropský pohár odskočí Petr Minařík, který působí u protinožců v týmu Glenelg Tigers. „Minařík má v Austrálii potíže se sháněním pracovního povolení a je pravděpodobné, že už se nebude vracet a odehraje u nás celou sezonu,“ doplnil trenér Draků Arnošt Nesňal.

Vedle posílení na kopci hlásí čeští mistři nové jméno také v realizačním týmu. Australského trenéra Lea Vivonu střídá Američan Brett Cumiskey. Pro celou sezonu už bude k dispozici Jakub Hajtmar, který ukončil působení v zámoří. Naopak pracovní povinnosti nejspíš vyřadí z kádru Jana Tomana a do brněnského Expressu se přesunul Vojtěch Janíček.

Klubové mistrovství starého kontinentu startuje už v úterý v italském Matinu. Kvůli zářijovému světovému šampionátu s tříměsíčním předstihem oproti loňskému červnovému termínu. „Je to nepříjemné, protože kvůli klimatickým poměrům u nás jdeme do turnaje takřka z tělocvičny. Mančaft není rozehraný, ale zápasová zkušenost bude chybět i našim soupeřům,“ nedělal si s tím těžkou hlavu kouč nadhazovačů Radek Procházka.

O víkendu se Draci střetli ve dvou utkáních s německým bundesligovým týmem Gauting Indians. Výsledek? Výhra a porážka. „Ty zápasy nám moc nenapověděly. Pálkaři aspoň nakoukali pár nadhozů a nadhazovači si vyzkoušeli pár míčků,“ utrousil Procházka.

Vládci tuzemské baseballové scény odjíždí do Itálie ve středu, zastávku k přípravným zápasům udělají v San Marinu. A v úterý zahájí tažení proti holandskému Kinheimu. „To je podle mého názoru největší favorit,“ míní Procházka.

V šestičlenné skupině narazí ještě na obhájce triumfu Barcelonu, Boloňu, T & A San Marino a francouzský Tempeliers Senart. „S italskými týmy máme přibližně vyrovnanou bilanci. S Barcelonou jsme loni prohráli, ale do sedmé směny jsme vedli dva nula. Nešťastná porážka s Francouzi nás poslala do kvalifikace, ale byli jsme lepší, jde o papírově lehčího soupeře,“ naznačil asistent trenéra, který celek by měl být adeptem na poslední místo ve skupině. To předurčuje k baráži o udržení v elitní společnosti.

A dračí cíl? „V mé hlavě medaile, ale za úspěch týmu považuju, pokud po pěti zápasech budeme mít pozitivní bilanci,“ prohlásil Procházka, na jehož kvality na nadhazovačském kopci budou Brňané hodně spoléhat. Do Final Four postupují nejlepší dvě mužstva z obou skupin. Vloni brali Brňané šesté místo.

PROGRAM DRAKŮ NA PMEZ:

Út 31. 3, 15.30: Corendon Kinheim

St 1. 4., 20.30: Unipol Banca Bologna

Čt 2. 4., 15.30: T & A San Marino

Pá 3. 4., 10.30: Tempeliers Senart

So 4. 4., 10.30: F. C. Barcelona