Už patnáct let stále stejný scénář. AVG Draci Brno ovládli základní část české baseballové extraligy. Pokud se tradice nemění, za dva měsíce oslaví patnáctý titul v řadě.

V letošním ročníku sehráli Draci o šest zápasů víc, ale stejně jako vloni našli v dlouhodobé části jen čtyřikrát přemožitele. „Myslím, si, že letos máme ještě silnější tým. Daří se nám na pálce, zlepšili jsme herní projev, těžíme ze zkušeností trenérů, kteří prošli zámořskou Major League,“ pochvaloval si kouč obhájců titulu Arnošt Nesňal.

Nablízku svému odvěkému rivalovi se drží Technika Brno, druhý celek základní části. „První půlka sezony se povedla, pomohl nám příchod trojice Australanů. Prezentujeme se útočnou hrou, dobře pálíme, v obraně patříme k nejlepším. Už deset kol před koncem jsme si pojistili druhé místo,“ uvedl Martin Střítecký, kapitán Techniky.

Za očekáváním zůstává loňský semifinalista extraligy. Brněnský MZLU Express obsadil až šesté místo a sotva se prokousal do play off. „Kádr se hodně zúžil vinou zranění, nemocí, maturit. Hodně jsme chybovali v poli, špatná obrana nás připravila o vítězství v těsných zápasech,“ hodnotil kouč Expressu Jan Rubeš.

Ve čtvrtfinále MZLU narazí na Arrows Ostrava, v případě postupu si zopakuje souboj s Draky. „Jsme rádi, že jdeme na Ostravu, máme s ní lepší vzájemné zápasy. Chceme jí porazit a poprat se s Draky,“ doplnil Rubeš.

Pokud zvítězí Arrows, půjdou na Techniku. „Musíme si dát pozor na filipínského nadhazovače Roblese, který je jedničkou extraligy. Věřím, že přes Ostravu přejdeme, ve finále se těšíme na Draky a vyhrajeme poslední zápas sezony,“ prohlásil Střítecký.

Technika ovšem dokázala Draky porazit pouze v prvním střetnutí, poté pětkrát slavili čeští šampioni. „Technika je letos naším jediným soupeřem, hrají nejlépe za poslední roky. Ale užší kádr ji může zastavit už v semifinále. Na nadhazovače Cunninghama jsme připravení a chceme vyhrát,“ má jasno Nesňal.