V pátek začíná nový ročník Světového poháru v polském Pruszkówě a český reprezentant uvažuje nad změnou taktiky. „Možná zkusím udělat něco jiného, než jsem zvyklý. Všichni mě znají a vědí, jak jezdím. Levyho jsem v Německu trošku podcenil, mou taktiku nastudoval úplně parádně,“ zmínil Bábek evropského šampiona z Berlína.

Český dráhař ve finále keirinu v Německu opět vsadil na dlouhý sprint, jenže na stupně vítězů se neprotlačil. „Na Evropě jsem obhajoval, proto jsem jel jen na vítězství. Světový pohár je něco jiného, tvoří součást mojí dlouhodobé cesty k olympijským hrám v Tokiu. Samozřejmě každý závod chci vyhrát, ale měl bych třeba radost ze stříbrné i bronzové medaile. Dám do toho všechno a uvidíme, jak to dopadne,“ vyhlížel Bábek.

V minulé sezoně oba úvodní díly Světového poháru v Glasgow i Apeldoornu ovládl. Mužský keirin se v Pruszkówě jede v sobotu, v pátek čeká Bábka týmový sprint spolu s Pavlem Kelemenem a Davidem Sojkou, kteří v neděli startují ještě ve sprintu jednotlivců.

Pokud český týmový sprint postoupí do sobotních bojů o medaile, zastoupí Bábka talentovaný Martin Čechman. „Konkurence je silná, ale s tím se na Světovém poháru dá počítat, všichni jsou připravení a nažhavení. Formu mám super, což byla i na Evropě, jen prostě chybělo štěstí, které je v keirinu potřeba," doplnil třicetiletý Bábek.

Dukla Brno vypravila do Polska také dvě cyklistky, Sára Kaňkovská pojede v sobotu sprint a v neděli keirin, Ema Kaňkovská nastoupí v neděli spolu s Lucií Hochmann do bodovacího závodu dvojic.

Brňané v Polsku
Týmový sprint: Pavel Kelemen, Tomáš Bábek, David Sojka, Martin Čechman

Keirin: Bábek, Sára Kaňkovská

Sprint jednotlivců: Sojka, Kelemen, Sára Kaňkovská

Bodovací závod dvojic: Ema Kaňkovská