To vše před týdnem při londýnském finále série Revolution, závodu pro vyvolené. „Je to podnik nejvyšší kategorie, kde závodí pouze domácí Angličané. Berou to jako prestižní přípravu, na kterou si občas přizvou pár šťastlivců a rozdají si to s nimi na férovku," objasňuje Bábek.

V letošní sezoně se český reprezentant zúčastnil Revolution třikrát. „Není jednoduché se tam dostat, nestačí, aby si vás pořadatelé všimli. Potřebujete dobrého manažera, kterého mám v Anglii. Když se dobře ukážete, pozvou vás znovu," líčí šestadvacetiletý brněnský cyklista.

Před zaplněnou halou si ani domácí závodníci nic nedarují, natož pak se soupeři z jiných zemí. „Jezdí se fakt hodně tvrdě, závody jsou kontaktní. Pro Angličany jsou hodně prestižní, jde jim jenom o vítězství, za které jsou slušné odměny," podotýká devátý muž mistrovství světa v kilometru s pevným startem.

A Bábek společně s francouzským párem Lafargue a Pervis, což je aktuálně trojnásobný mistr světa z Cali, zdolali domácí trio složené z Cramptona a dvou olympijských vítězů z Londýna Hindese s Kennym. „Je hodně příjemný pocit, když si projedete čestné kolečko před diváky, kteří vám tleskají, přitom jste porazili jejich borce u nich doma. Fanoušci byli super. Atmosféra se dala srovnat s mistrovstvím světa," oceňuje čtyřtisícovou návštěvu.

Od soupeřů se Bábek žádné negativní reakce nedočkal. „Vypadali, že to vzali v pohodě, ale Angličané se umí dobře přetvařovat," směje se.

Povedené představení v Revolution podtrhl Bábek ještě pátým místem ve sprintu a sedmým v keirinu.

Londýnské finále série Revolution.