Slavnostní vyhlášení osmého ročníku ceny Piotra Nurowského se uskutečnilo při zasedání Evropského olympijského výboru. „Jsem rád, že jsem se dostal mezi nejlepších pět sportovců Evropy. To se moc lidem v České republice nepovedlo kromě Jirky Janoška,“ připomněl týmového kolegu, který před třemi lety získal hlavní cenu. Tu tentokrát převzala rakouská cyklistka Laura Stiggerová, dvojnásobná juniorská mistryně světa v cross counry na horském kole i světová šampionka na silnici.

Šťastný v této sezoně zazářil šesti medailemi, tři získal na mistrovství Evropy a tři na světovém šampionátu. Z každé akce si dovezl i jeden titul. Od Evropského olympijského výboru obdrží také tři tisíce eur, přibližně 78 tisíc korun, na trénink a vzdělávací účely. „Je to pro mě další motivace, abych se zlepšoval,“ řekl.

Ve Španělsku strávil s maminkou čtyři dny, ve městě žije jeho teta, která je provázela. Jenže hned první den marně čekal na kufr. „Museli jsme proto nakoupit oblečení. Kufr mi domů dorazil až ve čtvrtek,“ usmál se osmnáctiletý talent.

Na slavnostním galavečeru pronesl řeč v angličtině, kterou si připravil. „Naučil jsem se ji, jakž takž se domluvím,“ pronesl rodák z Náměště na Hané.

V polovině prosince Šťastný poprvé zamíří na závod elitního Světového poháru do Londýna, kde pojede týmový sprint. „Bude to zase úplně něco nového, nikdy jsem nejel tak velký závod za muže. Jsem zvědavý,“ uvedl student střední školy.