Za nápadem stojí jeho týmový parťák Robin Wagner (na snímku), jehož návrh vyhrál. „Předchozí design dresů se nám už nelíbil, chtěli jsme změnu. Bavili jsme se o tom s Čechym (Martin Čechman – pozn. red.) a zapátrali na internetu, abychom se inspirovali. Na klubovou schůzi každý donesl návrh dresu a vyhrál ten můj,“ vylíčil Wagner.

Zvolil moderní maskáčové barvy, které odkazují na to, že Dukla Brno je armádní klub. „Bylo nám jasné, že musí jít o vojenský motiv, aby prošel na Dukle. Dívali jsme po klasickém maskáči, ale mělo ho už víc týmů, takže nás napadlo, že uděláme modernější. Takhle dává smysl, že jsme pod armádou, a taky vypadá pěkně,“ vysvětlil Wagner.

S Čechmanem ho zaujal vzor, který používají některé vojenské stroje. „U počítače jsme viděli kamufláž, jakou mají tanky a stíhačky. Řekli jsme si, že to není špatné,“ poznamenal Čechman.

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín (ve žlutém) po reprezentační přestávce v rámci 21. kola doma hostili Kometu Brno.
Odplata Zlínu za debakl nevyšla. Svoji Kometu vychytal Čiliak

Nápisy a lemování dresu vyvedli tvůrci ve výrazné žluté barvě. „Přišlo mi fajn spojit kamufláž s fosforově žlutou kvůli bezpečnosti. Kdybychom byli jen maskáčovaní, všichni nás na silnici přehlédnou, fosforová působí jako reflexní prvek,“ objasnil Wagner, bronzový muž z evropského šampionátu dospělých v pevném kilometru.

Výsledný produkt předčil očekávání. „Neznám nikoho, kdo není s novým designem spokojený. Reakce okolí jsou jen kladné, oproti starším dresům působí nové profesionálněji, jsou celkově hezčí. Doufám, že to vydrží co nejdéle,“ podotkl šestadvacetiletý Wagner.

Maskáčové barvy vozí také zástupkyně něžného pohlaví, které závodí za brněnskou Duklu. „Neřeším to, stejně nemám na výběr. Zajímá mě pouze, zda mi oblečení sedí velikostí, to je tak všechno. Nějaké věci jsou dané a nejede přes ně vlak. Ale dresy se mi líbí,“ pravila s úsměvem sprinterka Sára Kaňkovská.

Fotbalisté Brno-Bystrc (v zeleném). Ilustrační foto.
Bystrc vyměnila trenéra a začalo se jí dařit

Netradičních dresů si všímají nejen ostatní závodníci, ale také fanoušci cyklistiky. „Lidé se občas zeptají, zda se dají koupit. Myslím, že se povedly, mně se líbí,“ řekl Čechman. Dresy lze koupit v internetovém obchodě www.cyklodresy.cz.

SP v Glasgow

O víkendu při druhém dílu Světového poháru ve skotském Glasgow se dráhovým cyklistům brněnské Dukly tolik nedařilo. V týmovém sprintu dojela trojice Pavel Kelemen, Martin Čechman, Tomáš Bábek na devátém místě jako předtím v běloruském Minsku. Ve sprintu jednotlivců skončil Kelemen čtrnáctý a Čechman obsadil 21. pozici. Bábek byl v keirinu po vyloučení z opravy klasifikován až na 25. příčce. Stejnou pozici brala v ženském keirinu i Sára Kaňkovská, v kvalifikaci sprintu obsadila 28. místo.

V oranžovém tým Ivančic. Ilustrační foto.
Ivančicím se dařilo víc venku. Doma měli silnější soupeře