Namátkou pár hvězdných jmen, na něž si diváci mohou těšit: šestinásobný olympijský vítěz Jason Kenny z Velké Británie, trojnásobný mistr světa Harrie Lavreysen z Nizozemska, dvojnásobný světový šampion Joachim Eilers z Německa, čtyřnásobná olympijská šampionka Laura Kennyová z Velké Británie nebo trojnásobná mistryně světa Lee Wai Sze z Hongkongu. Zúčastní se 192 závodníků z 22 zemí. „Přijedou výpravy z Polska, Ukrajiny, Ruska, Číny, Itálie, Rakouska, Maďarska, bude to nabité,“ říká Klimeš.

V silné konkurenci se nehodlají ztratit ani sprinteři brněnské Dukly v čele s Tomášem Bábkem a Pavlem Kelemenem. „Každý rok stoupá počet závodníků a pro nás je jenom dobře, že s nimi soupeříme před mistrovstvím Evropy či světa. Považuji ze velké plus, že se přijedou,“ sděluje evropský šampion v keirinu z roku 2015 Kelemen, trojnásobný vítěz sprintu při Grand Prix Brno.

Grand Prix Brno
- Sobota, 10.00-22.15:
muži – sprint, omnium
junioři – keirin
ženy – keirin, madison
juniorky – keirin
- Neděle, 9.30-20.40:
muži – keirin, madison
muži do 23 let – scratch
junioři – sprint
ženy – sprint, omnium
juniorky – sprint

Bábek se na domácí Grand Prix vrací po dvouleté pauze, kterou strávil při keirinovém turné v Japonsku. „Závod považuji za naše duklácké dítě, vybudovali jsme ho společnými silami a jsem rád, že po dvou letech v Japonsku budu závodit. Velmi se těším a doufám, že českým fanouškům ukážeme, že umíme dobře jezdit na dráze,“ přeje si dvojnásobný medailista z mistrovství světa.

Mezi ženami bude barvy brněnské Dukly hájit Sára Kaňkovská, která se vrátila po dvou měsících strávených v tréninkovém centru Mezinárodní cyklistické unie ve švýcarském Aigle. „Mohla jsem srovnat síly s holkama, s nimiž závodím. Braly jsme to mezi sebou prestižně,“ popisuje juniorská mistryně světa v keirinu.

Na brněnský velodrom se s oblibou vracejí i vyslanci ze vzdálených koutů světa, což dokresluje práci pořadatelského týmu. „Z organizačního pohledu mě neuvěřitelně těší a hřeje, že se lidem mítink líbí. Věřím, že atmosféra bude opět dobrá,“ doufá brněnský i reprezentační kouč.