Služebně starší závodnici za sebou nechala hned ve dvou disciplínách, a to ve sprintu a v keirinu. Kaňkovská byla úspěšnější pouze v závodě na pět set metrů s pevným startem. „Věděla jsem, že Sáru můžu porazit, ale do závodu jsem šla s čistou hlavou. Za poslední dva roky, co spolu soutěžíme, se mi to ještě nepodařilo, takže jsem nad tím moc nepřemýšlela,“ říká Jaborníková.

Velkou roli hrála podle obou závodnic psychika. „Hlava to nezvládla, trošku mě svázala a nejspíš proto už to pak nešlo. Mé výkony mohly být určitě kvalitnější, ale nemůžu říct, že bych za dvě zlaté medaile nebyla ráda,“ popisuje čtyřiadvacetiletá Kaňkovská, která má na svém kontě titul juniorské mistryně Evropy i světa.

Společnou radost si pak dráhařky Dukly Brno vychutnaly v týmovém sprintu, který jako zástupkyně jediného ženského týmu vyhrály. Malá konkurence je také jedním z důvodů, proč závodnice domácím mistrovstvím nepřikládají velkou váhu. „Se Sárou jsme byly v kategorii jediné. Navíc spolu jezdíme už asi tři roky, takže se známe. Konkurence u nás není velká, všichni bereme domácí šampionáty především jako kvalitní trénink,“ vysvětluje odchovankyně břeclavského oddílu.

A jestli budou mít výsledky uplynulého šampionátu na vztah mezi brněnskými kolegyněmi vliv? „Zdravá rivalita mezi námi panuje neustále, snažíme se vzájemně hecovat. Jakmile ale ze závodního módu odejdeme, přepneme zpátky a jsme zase kamarádky, hodně se spolu nasmějeme,“ líčí Kaňkovská. „Jednou je lepší Sára, jindy já. Určitě to ale není tak, že bychom jedna druhé úspěch nepřály,“ dodává Jaborníková.

První opravdová zkušenost v silnější konkurenci tak Jaborníkovou v ženské kategorii teprve čeká. „V Prostějově se uskuteční Grand Prix a Memoriál Otmara Malečka, půjde o první závody se zahraničními soupeřkami. Kdyby se dostavily nějaké úspěchy, případně medaile, nezlobila bych se. Jinak ale tento rok vnímám hlavně jako období, kdy se musím rozkoukat,“ plánuje nadějná dráhařka.

Na dráze v pražském Třebešíně se blýskli také ostatní brněnští závodníci. Tomáš Bábek získal ve sprintu a v závodu na jeden kilometr zlato, v keirinu ho předehnal jeho týmový kolega Martin Čechman. Ten spolu s Jakubem Šťastným slavil titul také v týmovém sprintu.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ