Takové návštěvy čeští sportovci poznávají jen při výjimečných událostech. Ve světě dráhové cyklistiky mezi ně patří právě šestidenní. „Je úplně skvělé, jak jsou tam populární. Devět tisíc přišlo v jeden den, takže za šest dní jich bylo skoro šedesát tisíc, přitom za poměrně vysoké vstupné. To je neuvěřitelné," rozplýval se brněnský dráhař.

„Bylo by hezké něco podobného udělat i v České republice, snad se nám aspoň na poloviční úroveň podaří dostat náš závod Grand Prix Brno. Trošku se nám to daří, každý rok chodí víc lidí, čehož si ceníme," zmínil červnové klání na velodromu.

Na šestidenní se dostane jen špetka vyvolených dráhových cyklistů. Tentokrát mezi nimi nechyběl úřadující mistr Evropy v keirinu Bábek. „Cením si pozvání, hlavně v Berlíně byla vybraná sprinterská společnost, fakt obrovská esa, medailisté z olympiády, mistrovství světa i Evropy," řekl devětadvacetiletý cyklista.

Při šestidenních se představí nanejvýš sedm sprinterů, kteří závodí každý večer. Vždy se rozdělí podle dosaženého času na letmé kolo do jízd o umístění ve sprintu, společně jedou finále keirinu a v Brémách proti sobě nastoupily i týmové sprinty. „Závody začínaly v sedm, osm večer a končily v jednu až ve dvě ráno," popsal.

Bábek obsadil v Berlíně třetí místo ve sprintu i celkově, v Brémách ovládl keirin a bral druhou pozici v celkovém hodnocení. „Je to hlavně show pro lidi. Dá se říct, že jsme pro ně hvězdy, každý si s námi chce plácnout. Je super, že lidi přijdou kvůli nám na dráhovou cyklistiku. Potkávají se tam, pobaví se a zafandí," sdělil.

Každý večer před kvalifikací se závodníci představí, pořadatelé jim namixují úvodní hudbu. „Na začátku tam německy znělo Tomáš Bábek," usmál se.

„Nejsem až takový exhibicionista, ale pro lidi jsme hvězdy a očekávají takové chování, takže je roztleskáme, děláme vítězná gesta. Je to příjemná změna oproti normálním závodům," uznal.

Vítěz posledních dvou keirinů na světových pohárech se na šestidenních také poctivě připravoval. „Trénoval jsem naplno každý den, měl jsem v týdnu den volna, kdy jsem jen závodil. Chodil jsem do posilovny a čtrnáct dní strávil na dráze, což je super, protože u nás to není možné, ale jsem docela vyřízený," přiznal.

Odpočinek ho však nečeká, po zranění Robina Wagnera oproti původním plánům zamíří v únoru na Světový pohár do Cali. „Můj hlavní cíl je dubnové mistrovství světa, k čemuž směřuji přípravu, proto jsem i na šestidenních trénoval," dodal Bábek.