Devětatřicetiletý americký nadhazovač pomůže mužstvu při Poháru mistrů evropských zemí v Itálii, který začíná v úterý. Pak odletí domů do Los Angeles, kde má přítelkyni, a k brněnskému týmu se připojí na poslední tři měsíce sezony.

Ahearne působil v zámořské MLB v roce 1995, baseballovou profesi ochutnal také v Austrálii, Venezuele, Itálii nebo Tchajwanu. V loňské sezoně okusil atmosféru evropského poháru v dresu ruského týmu Tornado Balašicha. „Právě na turnaji v italském Grossetu jsme se s Ahearnem domluvili na angažmá v našem týmu. Nahradí australského kouče Vivonu, který nám pomáhal v loňské sezoně,“ naznačil Nesňal, že Ahearne vypomůže i s trénováním Dra­ků.

S Balašichou nastoupil v PMEZ proti letošnímu brněnskému soupeři. A během sedmi směn nepovolil pálkařům San Marina jediný odpal. „Ukázal, že házet umí. Navíc má velkou hromadu znalostí o nadhazování, už tím bude přínosem,“ pochvaluje si kouč nadhazovačů Radek Procházka.

Do Brna přiletěl Ahearne koncem minulého týdne a své nové spoluhráče viděl ve dvou přípravných duelech. „Výkonnost mohu posoudit pouze z těchto vystoupení. Vyzvedl bych snahu hráčů získávat nové zkušenosti,“ hlesla americká posila.

S evropským baseballem se setkal také v exhibičních zápasech proti španělské a italské reprezentaci. „Srovnání kvality evropského a zámořského baseballu je obtížné. Hodně záleží na kvalitě týmů. Ale v USA máme v každém týmu mnohem širší základnu nadhazovačů,“ konstatoval vášnivý fotograf Patrick Ahearne.