„Pro nás je to už třetí smolná porážka v řadě. Z obou stran byl zápas hodně bojovný,“ říkal smutně brněnský kapitán Martin Hroch.

Dvouhodinová bitva měla hodně vyrovnaný průběh. Brňané prohráli koncovku prvního setu až po výsledku 23:25 a pustili tak do vedení 1:0 soupeře ze severu Čech.

Další dvě sady přinesly bojovný volejbal se spoustou obětavých zákroků v poli. Koncovku druhého dějství zvládlo lépe Brno a vyrovnalo na 1:1.

Ústecký soupeř držel s Brnem krok i ve třetím setu, kde se hráči opět předháněli v obětavosti. V defenzívě se blýskl především brněnský Martin Jankovič. Set nakonec skončil nejvýraznějším rozdílem 25:17 pro RWE Brno.

Závěrečný tie-break nabídl divákům velké drama. Brnu utekl začátek zkrácené hry, ale za stavu 9:9 se hráčům v bílých dresech podařilo vyrovnat. Brněnský tým pocuchal divákům nervy dvojicí neproměněných mečbolů. To se jim nakonec vymstilo a Ústí nad Labem zvítězilo 17:19. „Přijeli jsme do Brna v hodně improvizované sestavě, proto je pro nás toto vítězství velice příjemné,“ usmíval se ústecký trenér Miroslav Přikryl.

Ústí nad Labem se muselo v minulých zápasech obejít bez své klíčové postavy Milana Bicana. Zkušený smečař naskočil do zápasu v Brně až v jeho průběhu a dotáhl Severočechy k vítězství. „Rozhodujících momentů bylo víc, ale příchod Bicana na hřiště byl znát,“ potvrdil trenér RWE Brno Aleš Broulík.

Brno zůstává s dvanácti body poslední v soutěži. Na desáté místo bude Broulíkův tým po dohrávce třináctého kola mezi Havířovem a ČZU Praha ztrácet stále tři body.

„Myslím si, že po takovém zápase se flinta do žita nehází. Syndrom porážek na družstvu neleží. Musíme jít prostě dál,“ uzavřel generální ředitel brněnského klubu Martin Gerža.

V RWE Brno už zbytek sezony nedohraje francouzský univerzál Adjé Agnithey, kterému byla ukončena smlouva.