Hned sedm z deseti zápasů obstará právě nejvšestrannější odvětví, ve kterém se střetávají postojové styly i umění zaměřená na souboj na zemi. „Klec je dominanta MMA, proto zápasy jednoznačně převažují. Doplňují je jeden duel BJJ, což je laicky řečeno MMA bez úderů, tedy páky a škrcení. K tomu dva postojové zápasy, aby si přišli na své všichni diváci,“ líčil organizátor Martin Karaivanov.

V porovnání s březnovým galavečerem Fusion, který v ringu přivítal především thajboxery, měl se skladbou zápasů o něco lehčí práci. „MMA je natolik atraktivní, že všechny zápasy nemusí být tak kvalitně obsazené na rozdíl od postojových, aby galavečer dostál své pověsti. Pro Tomáše Hrona se těžko shání soupeři, Vasil Ducár ve své váze taky všechno vystřílel,“ řekl Karaivanov z pořádajícího Jetsaam Gymu Brno.

Obtížnější hledání soupeře přimělo právě Vasila Ducára, aby místo tradičního thajského boxu zavzpomínal v Brně na léta s MMA. „Zápasil jsem v něm amatérsky, ale už je to strašně dlouho. Chtěl jsem být v Brně, ale nemohli jsme sehnat adekvátního postojářského soupeře. Takže jsme se s Martinem domluvili, že půjdu do MMA. Doufám, že jsem se dostatečně připravil, klapne to a diváci uvidí zase něco atraktivnějšího,“ přál si Ducár z Jetsaam Gymu.

Premiéru v Brně zažije ženské MMA, k prvnímu zápasu v tomto odvětví nastoupí Lucie Mudrochová, mistryně světa v thajském boxu. Návrat po dvou a půl letech do Brna hlásí Jan Gottvald, jediný český medailista z amatérského mistrovství světa v MMA.

Ve vrcholu večera se podle plných pravidel thajského boxu představí domácí Matěj Peňáz, jehož čeká dvakrát odložený duel s Danem Hromkem ze Slovenska. „Radši zápasím v klasickém ringu, protože pletivo v kleci nepruží. Když tam někoho natlačí, nelze uhnout. Je to rozdíl, ale nevadí mi to,“ porovnal specifika evropský šampion Peňáz.

Část výtěžku organizátoři opět věnují prostřednictvím nadačního fondu Pro dětský smích na pomoc patnáctiletému Jakubu Smejkalovi, který po srážce s autem ochrnul na pravou půlku těla. „Je to super klučina, má energii a chytl nás natolik, že ho podpoříme ještě jednou, aby dostal maximální péči,“ dodal Karaivanov.

Lístky na galavečer lze koupit přímo v Bobycentru.

Hlavní zápasy galavečera Fusion FN14
Váha do 62 kilogramů, pravidla MMA, 3×5 minut:
Lucie Mudrochová (Mudroch Team Praha) vs. Maja Britvicová (Trojan Pula, Chorvatsko)
Do 84 kg, MMA, 3×5 minut:
Petr „Berry“ Beránek (Jetsaam Gym Brno) vs. Bohumil Lungrik (Royal Team MMA Hradec Králové)
Do 93 kg, MMA, 3×5 minut:
Jan „Jay Jay“ Gottvald (Jetsaam Gym Brno) vs. Michal „Snoop“ Těššík (Spartakus Fight Gym Trnava, Slovensko)
Do 84 kg, MMA, 3×5 minut:
Vasil Ducár (Muay thai Brno) vs. David Vasic (Trojan Pula, Chorvatsko)
Do 83 kg, thajský box, 3×3 minuty:
Matěj „Money“ Peňáz (Jetsaam Gym Brno) vs. Dano Hromek (Hanuman Gym Bratislava, Slovensko)