Lístky na ojedinělou akci na českém území zmizely rychle a pořadatelé hlásí, že do pražské O2 areny dorazí patnáct tisíc diváků. „Na těchto galavečerech si každý najde, co se mu líbí, a začne tomu fandit. Pokud patnáct tisíc lidí navštíví takovou akci, věřím, že budou v budoucnu chodit nejen na Marpa s Rytmusem, ale na zápasy, které tam uvidí,“ líčí čerstvě devětadvacetiletý bojovník.

Naplněná hala a vypjatá atmosféra, to je něco pro borce, který pochází z vesnice Citonice na Znojemsku. „To si užívám. Když vlezu do ringu či klece, vidím tunel a soustředím se na svůj výkon. Nejvíc si užiju nástup nebo hymny, v zápase už vnímám maximálně nějaké povzbuzování, což mi naopak přidává,“ podotýká.

Marpo vs. Rytmus
Už 27. prosince se sjedou fanoušci bojových sportů do O2 areny, kde se představí plejáda českých hvězd. V boxerském hlavním souboji večera na šest kol se střetnou dva rappeři. Otakar „Marpo“ Petřina a Patrik „Rytmus“ Vrbovský. Představí se také další hvězdní bojovníci jako Karlos Vémola, Ivan Buchinger, Ľudovít Klein nebo Machmud Muradov. Vrchol MMA soubojů bude očekávaný střet Patrika Kincla s Petrem Ondrušem. Návrat po čtyřech letech pak čeká bývalého profesionálního mistra světa WBO v boxu Lukáše Konečného, který se střetne s Matúšem Babiakem ze Slovenska.


V duelu ve střední váze čeká Ducára Daniel Brunclík. „Neznáme se, jen jsem se podíval na nějaké jeho zápasy. Je to taky thajboxer. Až v prvním kole se ukáže, co na něj bude platit. Bude to kvalitní duel,“ slibuje Ducár, který má ve sbírce světový boxerský titul organizace WBF.

S bojovými sporty začínal jako boxer a pokračoval v thajském boxu, v obou odvětvích se stal českým šampionem. V pražské O2 areně nastoupí ke svému čtvrtému duelu ve smíšeném bojovém umění MMA. „Nějaké zápasy jsem měl asi před šesti lety, ale na začátku tohoto roku mi přišla nabídka od představitelů XFN, že mají zájem, abych zápasil pod nimi. Moc jsem nechtěl, pořád mě lámali a v červnu mě pozvali do O2 arény na galavečer s duelem Vémoly s Kinclem, kam dorazilo osm tisíc lidí. Líbila se mi dobrá atmosféra a uvolil jsem se k podpisu smlouvy,“ popisuje.

V listopadu tak nastoupil pod hlavičkou XFN v Bratislavě a zdolal technickým knokautem Igora Krstice ze Srbska. Jeho bilance v MMA tak činí dvě vítězství a jednu porážku. „Baví mě zápasení a velké souboje. Teď mě čeká svátek bojových sportů v Česku, nikomu se dosud nepodařilo vyprodat O2 arénu na bojové sporty. Jsem rád, že toho budu součást. Když dostanu dobrou nabídku na další zápas v jakémkoli stylu, který bude mezník v mé další kariéře, zase kývnu, abych posouval své hranice,“ vysvětluje Ducár, proč se pouští do ringu v rozličných odvětvích.

Ilustrační foto.
Moravské derby bez Plekance. Kometa sehraje duel na ledě Olomouce

Jeho doména zůstává v postoji, jenže v kleci se často ocitne také na zemi. „Samozřejmě postoj je pro mě lepší, ale musím počítat i s variantou, že zápas bude vedený na zemi. Snažím se to pilovat, abych byl komplexní a neměl problém. Každý, kdo něco umí, mě chce vzít na zem. Aspoň kdybych já trénoval někoho, kdo půjde proti mně, řeknu mu, ať mě tam hodí,“ směje se Ducár.

A jak brněnský bijec vidí výsledek hlavního duelu v O2 areně? „Jako všichni zápasníci očekávám výhru Marpa. Nechci snižovat kvality Rytmuse, ale Marpo má výhodu, že už stál v ringu při zápase. To je něco úplně jiného než trénovat. Každý zápasník ví, jak vypadaly jeho první duely, když nebyl uvolněný, je to o sbírání zkušeností. Kdo naskočí do prvního zápasu, nemůže udělat sto procent toho, co má natrénováno, protože není připravený. Rytmus může být výborný v tréninku, musí si však osahat duel. V tomhle má Marpo výhodu a myslím, že vyhraje díky zkušenostem,“ tipuje triumf vicemistra republiky v thajském boxu Petřiny.

Dušan Melichárek
Gólman Melichárek má po konci v Brně novou výzvu. Teď ho čeká Chelsea