Mistrovství světa této věkové kategorie startuje ve středu ve východoněmeckém Frankfurtu nad Odrou. Dukla Brno vyšle do týmového sprintu dvě Veroniky – Jaborníkovou a Bartoníkovou. „Šance na lepší výsledek má Veronika Jaborníková, která jezdí už druhý rok,“ vzkázal z dějiště šampionátu juniorský reprezentační kouč Zdeněk Nosek.

Jeho svěřenky obsadily všechny disciplíny, takže závodí až do neděle. Obě nastoupí ještě do sprintu a keirinu, Jaborníková jede navrch pět set metrů s pevným startem.

Před měsícem se na evropském šampionátu v belgickém Gentu blýskla pátým místem ve sprintu. „Závodů všeobecně po světě ubylo, obzvlášť pro juniorskou kategorii. Ani Jaborníková nemá moc zkušeností, které potřebuje k posunu do vyšší kategorie. Když v některé disciplíně skončí do pětky, bude to pěkné. Sedí jí sprint a keirin,“ pronesl Nosek.

Bartoníková se na velkých závodech teprve rozkoukává, na mistrovství Evropy obsadila jedenácté místo v keirinu. „Když v něm postoupí do nejlepší dvanáctky a ve sprintu z kvalifikační dvoustovky, bude to dobrý výsledek,“ sdělil trenér.

Mezi juniory bude sbírat zkušenosti Petr Vavruša, který závodí první rok. „Na Evropě nebyl kvůli pádu a chtěli jsme, aby se zúčastnil velkého závodu, takže jsme ho vzali sem. Pojede sprint, keirin a pevný kilometr,“ jmenoval Nosek.

Po evropském šampionátu skončil v Dukle Brno junior David Grossmann, Jakub Hanus se přesunul mezi jezdce do třiadvaceti let. „Zkusíme, jak se Hanus projeví ve skupině, kde bude tahoun, mezi juniory žádný nebyl. Závodí jen chvilku, dali jsme mu ještě poloviční šanci,“ líčil kouč.

Mezi vytrvalci pražské Dukly patří k největším českým nadějím ve Frankfurtu nad Odrou Kristýna Burlová, která ve středu pojede scratch, nebo bronzový medailista z mistrovství Evropy ve vylučovacím závodě Luboš Komínek.