V Brně dlouholetý vládce domácí basketbalové scény vyhrál „jen“ o jednadvacet bodů 91:70. „Jsem spokojený, protože hráči se snažili bojovat do konce. Není jednoduché nastoupit proti takovému týmu,“ řekl o utkání s dosud neporaženým středočeským celkem trenér egoé Chris Chugaz.

Pod důstojným výsledkem brněnských basketbalistů je podepsaný především americký rozehrávač Deremy Geiger, který zaznamenal třicet bodů. „Držel nás v zápase. Proti Nymburku ani tak nejde o výhru jako o to odehrát důstojný zápas,“ pronesl křídelník egoé Zdeněk Nehyba, který si v utkání přispal tři body.

Souboj s týmem hrajícím prestižní Ligu mistrů a prošpikovaným reprezentanty je podle něj motivující a nevšední. O výjimečnosti duelu svědčí i návštěva, diváci zaplnili halu Kampusu v Bohunicích. „Přišli se podívat na reprezentanty a šampiony. Pro nás je vždy prospěšné hrát proti takto kvalitnímu soupeři. Nymburk předvádí hodně rychlý basketbal, je to úplně jiné tempo než od ostatních týmů u nás. Hlavním cílem bylo zpomalit je,“ podotkl Nehyba.

Ze sobotní prohry si těžkou hlavu nedělá, za další porážky už může Brno draze zaplatit. Egoé se dvě kola před koncem přetahuje o osmou pozici zaručující předkolo play-off s USK Praha, s nímž má stejný počet výher.

Egoe se může pochlubit výbornou aktuální formou, brněnský celek zvládl čtyři z posledních sedmi duelů. Za vzestupem stojí nový systém trenéra Chugaze i jeho přístup. „Hodně pomáhá, že nám věří, což dodává energii. Důvěřuje i nám mladším hráčům. Taky nám sedí jeho rychlý a jednoduchý systém,“ pochvaloval si Nehyba.

Předposlední duel základní části čeká egoé v sobotu od šesti hodin večer na palubovce šestého Ústí nad Labem.

egoé Brno - Nymburk 70:91

Čtvrtiny: 12:22, 20:21, 20:28, 18:20. Rozhodčí: Blahout, Kec, Komprs.

Sestava egoé Brno: Stegbauer, Roby, Kozina, Keely, Vašát, Geiger, Nehyba, Jokl, Kereselidze, Farský.

Nejvíc bodů egoé: Geiger – 30 bodů, Keely – 18 bodů, Stegbauer – 9 bodů.