Oba brněnské celky byly pro los zařazené do druhého výkonnostního koše, KP Brno začne svou pouť Eurocupem na vlastní palubovce 27. října proti Raguse. Poté vyrazí na cesty – ve třech týdnech odehrají všechny své venkovní zápasy. Skupinovou fázi zakončí doma proti oběma francouzským soupeřkám. „Těšíme se do Brna, bude to zajímavé setkání s českým basketbalem, který patří k evropské špičce,“ nastínila zástupkyně týmu UFAB 49 Coralie Galateauová.

Masarykův okruh se začal stavět v zimě roku 1984, dokončený byl o dva a půl roku později. Foto: archiv Automotodromu Brno
Masarykův okruh? Unikátní dílo nadšenců, zhubl jsem pět kilo, ohlíží se pamětník

Pro Královopolanky není měření sil s francouzským basketbalem ničím novým, dva týmy z nejlepší evropské ligy měly ve skupině Eurocupu i minulý rok. Tehdy v jejich konkurenci skončily na nepostupovém třetím místě, když za sebou nechaly jen islandský Haukar. Lehká práce je nečeká ani letos, například tým Flames Carolo se vloni probojoval až do nejlepší čtyřky celé soutěže. „Budeme nyní zjišťovat podrobnosti o našich soupeřkách. Skupina s Francouzkami je atraktivní, čeká nás pořádně nabitý program,“ zhodnotila trenérka KP Brno Marcela Krämerová.

Naopak Žabiny v minulém ročníku postoupily do vyřazovací fáze ze druhého místa, v play-off zvládly i první kolo, když vyřadily maďarský tým DVTK. V osmifinále jim však stopku vystavil silný francouzský celek Tango Bourges.

Los Eurocupu

Skupina K
LDLC Asvel Feminin (Fra.)
Žabiny Brno (ČR)
BLMA (Fra.)/ ZKK Plamen Pozega (Chor.)
IDK Euskotren (Špa.)

Skupina L
Flammes Carolo Basket (Fra.)
KP Brno (ČR)
ZKK Ragusa (Chor.)
UFAB 49 (Fra.)