Soutěžní víkend bude v Brně pěkně nabitý. O body se poperou zástupci hned tří prestižních evropských sérií. Ten nejznámější je FIA ETCC – Evropský pohár cestovních vozů. Vedle něj pojedou na Masarykově okruhu i vozy formulového šampionátu BOSS GP a velké motokáry v šampionátu Superkart. „Po motocyklové Velké ceně přichází další důležitý víkend. Ukáže se tu hodně českých jezdců a mezi nimi jedna žena, z toho mám radost," říká Ivana Ulmanová, ředitelka Automotodromu Brno.

Záplava domácích

Právě pět domácích závodníků představuje velké lákadlo pro fandy. Hned tři z nich totiž zabojují o vítězství. Ve FIA ETTC jde o loňského šampiona Petra Fulína, který pro letošek přesedlal z BMW na Seat Leon, a Michala Matějovského, jenž prozatím vede hodnocení třídy TC2. „S novou technikou se zatím učíme. Moc nevím, co čekat. Jen doufám, že bude pršet. Pak je možnost ukázat řidičské schopnosti," přeje si před startem Fulín. „Při posledním závodě v Brně před dvěma lety mi to tu nevyšlo, měl jsem kolizi. Chci si spravit chuť," povídá Matějovský.

Už jistého šampiona má motokárový šampionát Superkart, jenž se v Brně pojede opět po deseti letech. A lídr Adam Koutný chce uspět i doma. „Uvidíme, jestli jsem schopný zajíždět časy pod minutu a pětapadesát vteřin, testy vypadaly nadějně. Chladnější počasí nám vyhovuje," přemítá mladý pilot Koutný.

Atraktivní představení uvidí návštěvníci při závodech BOSS GP. Vedle dvou monopostů formule 1 spatří i další zajímavý úkaz. Do zápolení zasáhne i jediná žena šampionátu Veronika Cichá se svým růžovým vozem. „Nemám to se svojí růžovou bestií jednoduché. Chlapi mi na trati kvůli egu nedají nic zadarmo. Je pro ně hanba, když je předjede ženská. V paddocku jsou naopak milí. Zatím jsem bez úhony dojela všechny letošní starty, a to byl můj cíl," vykládá sympatická černovláska.

V sobotu a neděli se na Masarykově okruhu představí tři prestižní seriály: FIA ETCC (Evropský pohár cestovních vozů), BOSS GP (formulový šampionát) a Superkart (velké motokáry).

Víkend na okruhu
SOBOTA:
8.40 – 13.40 tréninky všech kategorií a dvě kvalifikace Superkart
13.40 – 14.40 přestávka a procházka v boxech
16.20 – 1. závod Superkart
17.00 – kvalifikace FIA ETCC
NEDĚLE:
10.10 – 1. závod BOSS GP
10.55 – 2. závod Superkart
12.00 – 1. závod FIA ETCC
13.10 – 2. závod FIA ETCC
14.15 – 2. závod BOSS GP
VSTUPNÉ
Víkendové: 500 korun
Sobota: 250 korun
Neděle: 350 korun

Rekord okruhuUž pět let platí oficiální rekord Masarykova okruhu. Časem 1:43,260 minuty jej drží Ital Luca Filippi s monopostem Lola B52/02 ze seriálu AutoGP. Už v neděli se ovšem dost možná bude tabulka přepisovat. Na Masarykově okruhu totiž do závodu odstartují monoposty F1, které mají velmi dobrou šanci rekord zlomit. Na trati se potkají Jaguar R5, se kterým v sezoně 2004 startoval Mark Webber, Toro Rosso STR1 z roku 2006, s nímž jezdil Vitantonio Liuzzi. Oba vozy v Brně pilotují zkušení jezdci.