Co jméno, to pravidelný účastník nejslavnější české steeplechase Velké pardubické, případně hvězda domácího rovinového šampionátu. „S jezdeckým obsazením jsem neskutečně spokojený. Pojede tady celá řada elitních závodníků. Jsme ze startovní listiny nadšení," usmíval se organizátor podniku Josef Vymazal.

Dostihové odpoledne nabízí pět rovinových závodů, tři steeplechase, dostih neregistrovaných koní a atraktivní doprovodný program pro návštěvníky. Vrchol programu přijde v podobě Jarní brněnské steeplechase na 4 100 metrů pro pětileté a starší koně. Druhý bonbonek je Jarní moravská míle pro čtyřleté a starší koně. „Ve steeplu máme třináct koní, míli poběží dvanáct koní. Vyměnili jsme vnitřní bariéru po celém obvodu dráhy. Máme teď plachtovou bezpečnostní. Dříve jsme měli železnou bariéru, ale tato je pro koně výhodnější a bezpečnější," dodal Vymazal.

Dvorska si loni na míli podmanil Firssio v sedle s žokejem Jaromírem Šafářem. V hlavním steeplu slavil triumf žokej Pavel Kašný s Borderlandem.