Na své první vítězství v novém angažmá čekal i řecký kouč Chris Chugaz, který v půlce listopadu nahradil Slovince Dejana Jakaru. Výhry v lize se dočkal na pátý pokus. „Filozofie nového kouče je zcela odlišná. Chvíli trvalo, než se s ní tým srovnal. Vše se obrací k lepšímu, pomohla nám i reprezentační pauza, kdy jsme měli čas na zapracování nových prvků do naší hry,“ pravil asistent brněnského trenéra Martin Vaněk.

Podle něj Chugaz razí daleko jednodušší systém než předchozí kouč, založený je přitom na rychlých protiútocích a větší přímočarosti. „Mladému týmu takovýto styl basketbalu vyhovuje asi více. I Jakarův systém měl své výhody. Nechtěl, aby se hrálo rychle, ale zato propracovaněji,“ vysvětlil rozdíly Vaněk.

Na Štědrý den brzy ráno museli strážnici vyjíždět k případu, kdy mladá dvojice rozbila u autobusu sklo a z místa utekla.
Rozlícení cestující: průvodčímu rozbili brýle, autobusu prokopli dveře

Podle Koziny si tým na odlišné pojetí basketbalu postupně zvykl. „Máme zkrátka více volnosti, dostáváme se mu pod kůži a každým dnem se zlepšujeme,“ pronesl optimisticky kapitán celku.

Sezona egoé

Počet zápasů: 15
Zápasová bilance: 4 výhry, 11 porážek
Skóre: 1077:1202
Následující utkání: sobota 19.00 Brno – USK Praha
Nejvíc bodů na utkání: Deremy Geiger – 16,13
Nejvytíženější hráč: Deremy Geiger – 476 minut

V kabině se také povedlo vymýtit nešvar, který srážel soudržnost a výkony družstva – individualismus některých hráčů. „Když přišel nový trenér, zavřeli jsme se v šatně, každý si k tomu mohl říct to svoje, a všechno jsme si vyjasnili. Basketbalisté, kteří hráli na sebe, měli dost asistencí, takže s tím teď problém nemáme,“ pravil asistent brněnského kouče.

Klub má v hledáčku dva české hráče, kteří by mohli celek posílit po Novém roce. „Chceme posílit, zatím ale nechci blíže specifikovat, o koho jde,“ zmínil Vaněk.

Ačkoliv měl brněnský celek před sezonou ambici postoupit do play-off, aktuálně se takto přímočaře vytyčenému cíli vyhýbá. „Je potřeba jít zápas od zápasu. Jsem rád, že jsme v posledních týdnech dokázali, že se budeme rvát o každý bod a každý míč a ani silnějším soupeřům nedáme vůbec nic zadarmo,“ podotkl Vaněk.

Dušan Melichárek
Gólman Melichárek má po konci v Brně novou výzvu. Teď ho čeká Chelsea

V závěrečném klání v tomto kalendářním roce potkají USK Praha. Právě těsnou prohrou 76:77 s aktuálně osmým týmem tabulky nešťastnou devítizápasovou sérii egoé zažehnul.