Prohra znamená pro Valosun konec už v základní skupině G. „Zápas jsme si prohrály poslední čtvrtinou v útoku. Mohly jsme klidně zvítězit o potřebných devět bodů, ale pak jsme se výhry asi zalekly. Moc mě to mrzí," pravila zklamaná brněnská kapitánka Kateřina Sedláková.

I když domácí hráčky ztratily luxusní náskok nad silným italským favoritem, sahaly v závěru aspoň po prodloužení. Jenže Eva Mrhálková ze dvou trestných hodů proměnila jen jeden a hosté těsnou výhru ustrážili. „Jelikož jsme potřebovali vyhrát o devět bodů, chtěli jsme jít do prodloužení a získat pět minut na zvrat v utkání," vysvětlil trenér Valosunu Marian Svoboda. „Prohra mě mrzí, ale divákům se zápas musel líbit," dodal.

Už před závěrečnými duely si postup ze skupiny zajistili očekávaní favorité Miškolc a Neapol. „Byl to těžký zápas. Na začátku jsme se hledaly, nedařilo se nám, ale pak jsme se zvedly hlavně v obraně. Zlepšily jsme pohyb a jedna hráčka pomáhala druhé. Klíč k výhře představovala naše defenziva," pronesla po utkání hostující rozehrávačka Noel Quinnová.

Zatímco Miškolc a Neapol si v posledním kole zahrají o první místo ve skupině, Valosun jede na hřiště nizozemského Orange Blizzards, kde se pokusí uhájit třetí příčku. „Nepojedeme tam s poraženeckou náladou, chceme vyhrát. Holkám se možná bude hrát lépe, když už necítí odpovědnost za postup. Před soupeřem máme náskok z prvního vzájemného utkání a chceme skončit ve skupině aspoň třetí," vyhlásil Svoboda cíl pro utkání, které Valosun sehraje ve středu.

Brněnský celek se zatím z pěti utkání pyšní jedinou výhrou. „Miškolc a Neapol postupují ze skupiny oprávněně. Hráčské kádry jsou nadupané, u nás je jediná cizinka, nemáme takovou rotaci. Soupeři mají navíc silné a urostlé basketbalistky. Na druhou stranu je pro nás plus, že se s nimi naše hráčky vypořádaly. Jen to vítězství nad nimi bohužel chybí," posteskl si Svoboda.

valosun brno 62
neapol 64

Po čtvrtinách: 10:13, 33:28, 55:44

Nejvíc bodů: Šujanová 18, Sanfordová 10, Vlková 9, Sedláková a Adamcová 8 – Pastoreová 16, Ivezičová 13, Burdicková 12

Trojky: 15/7 – 14/6

Trestné hody: 11/7 – 22/16

Doskoky: 39 – 38