Dějištěm zápasu v bouřlivé atmosféře byl na obvyklé poměry EuroCupu obří stánek Mustafa Kemal Spor Salonu s kapacitou až deset tisíc diváků, před nímž hlídkovalo několik desítek policistů, jako by se schylovalo k rizikovému duelu.

Zprvu chladné turecké publikum rozproudila i skromná výprava KP, jejíž součástí byl zástupce českého velvyslance v Turecku Jiří Borcel, který v minulosti okusil českou juniorskou reprezentaci pod vedením legendárního brněnského kouče Mikyho Pospíšila nebo skupinka českých turistů ubytovaných v nedalekém Side. Příznivci brněnského týmu byli slyšet a domácí fanoušci se nenechali zahanbit.

Postupně čím dál intenzivněji hnali svůj tým. Bez odezvy nenechali ani fakt, že brněnská výprava vytáhla českou vlajku. Domácí příznivci si v poločase mezi sebe rozdělili desítky tureckých vlajek, kterými divoce mávali při jakémkoliv úspěchu jejich týmu.

Královopolské basketbalistky (v zeleném) v napínavém eurocupovém utkání padly, v Antalyi prohrály 77:79.
KP v bouřlivé Antalyi těsně padlo. Doma vyhrajeme o dvacet, řekla Kopecká

Vlajky nesháněli těžce, protože celá země v těchto dnech žije oslavami stého výročí od založení republiky, které připadá na neděli. Antalya je tak na každém rohu oděná do červené a bílé.

Turci nezapřeli svůj temperament, když rušili hostující basketbalistky mohutným pískotem při jejich šestkách. V hektickém závěru si pak hromadně zanotovali místní lidový šlágr. Po závěrečném klaksonu však Turci bryskně změnili naladění vůči soupeři a někteří z nich si s brněnskými hráčkami plácli rukou.

Nestandardní byla i organizace zápasu, při které se ukázalo, že Antalya hraje EuroCup poprvé. Povinná místa pro novináře neexistovala, připojit na internet se dalo jen ve vstupním vestibulu.

Jinak ale byli Turci přívětivými hostiteli. Na brněnskou výpravu čekal pětihvězdičkový hotel na pláži, problém nebyl ani s dochvilností při transferech na hotel či letiště. Pro brněnský tým jen škoda, že zápas neměl vítězné vyústění…