Po čtyřech částech úterního duelu v lotyšské Rize se oba týmy rozešly smírně 83:83, v prvních pěti minutách navíc přidaly shodně jedenáct bodů. „Těžké fyzické utkání. V první polovině byla naše obrana nedůsledná. V poločase jsme se semkli, třetí čtvrtina byla naše zatím nejlepší v sezoně. Obrovská energie a výborný sebevědomý výkon. Bohužel jsme v koncovce zápasu, kdy jsme zápas mohli uklidit, dali soupeři opožděný vánoční dárek," řekl brněnský kouč Lubomír Růžička.

Ke třetí výhře Jihomoravanů v tomto ročníku mezinárodní soutěže přispěl třiadvaceti body Američan Hunter Mickelson a stal se nejvíc bodujícím hráčem utkání. „Jestli něco mám rád na svém týmu, tak je to charakter. Vždy se najde někdo, kdo strhne ostatní. Výhra proti celku, který je pravidelně v evropských pohárech vedena trenérskou legendou, dodává nám všem sebevědomí do další části hry," pravil Růžička.

Sedmnáct bodů přidal Jakub Krakovič a o jeden míň zaznamenali Richard Bálint a Roman Marko. Další zápas odehrají Brňané ve středu od jedné hodiny odpoledne s ruským BC Enisey.