Ženský výběr však nečeká pouze rekreační pinkání přes síť. Zahraje si totiž extraligu. „Máme dvacetileté výročí založení Volejbalu Brno a potřebovali jsme klub oživit. Naši ambicí je, aby holky byly zdravé a volejbal je bavil. Myšlenkou projektu je starat se o hráčky, matky a končící volejbalistky a jejich přechod do následného života,“ pronesl majitel brněnského celku Martin Gerža.

V nově vzniklém družstvu si zahrají třeba bývalé reprezentantky libero Markéta Chlumská a Kristýna Boulová, které v minulé sezoně nastupovaly v Králově Poli. „Do projektu jsem šla s radostí, protože mám dítě, ale volejbal mě baví. Snažím se od začátku přijít na to, jak skloubit profesionální sport s rodinou, což idea klubu splňuje. Projekt je dělaný na míru nejen matkám, ale také pracujícím hráčkám,“ objasnila Boulová.

A jaké budou hlavní rozdíly oproti jiným týmům? „Mimo jiné budeme pracovat na posílení těla, abychom zůstaly zdravé. U starších ročníků už jde totiž především o zdraví a chuť do sportu. Proto se do tréninku zařadila také jóga a cvičení hlubokého stabilizačniho systému, což není úplně běžné,“ upozornila dvaatřicetiletá volejbalistka.

Ta zároveň nechce být se spoluhráčkami v extralize pouze do počtu. „Sport je o vítězstvích, ale i dobrém pocitu. Toužíme se volejbalem bavit a výhry k tomu patří. Projekt je však nějak postavený a budeme rády, když vše bude fungovat, jak má," doplnila Boulová, jejíž manžel Ondřej Boula je součástí mužské složky klubu.

Volejbal Brno získal extra ligovou licenci od Českých Budějovic, které v baráži postoupily na úkor brněnského Fénixu, jenž poté zanikl. Družstvo bude hrát v hale v Kounicově ulici a povede jej stejný realizační tým jako výběr mužů pod taktovkou kouče Ondřeje Marka.