Radost vítěze byla v cíli opodstatněná. „Původně jsme měli trošku jinou taktiku, a sice jet na naše rychlé kluky do spurtu, ale nakonec se závod vyvinul jinak, tak jsme to museli přehodnotit. Byl jsem v úniku, dobře jsme spolupracovali a v závěru už to bylo trochu vabank. Pořádně jsem nevěděl, jestli to mám zkusit dřív nebo vsadit až na spurt. Nakonec to byla ta druhá varianta a jsem moc rád, že to vyšlo,“ uvedl Řeha.

Hokejisté a fanoušci Komety se v sobotu odpoledne rozloučili se sezonou 2023/2024 autogramiádou a doprovodným programem.
VIDEO: Rozlučka se sezonou Komety. Fanouškům Brna se podepsaly největší hvězdy

Trojice, která se seřadila na pódiu, jela v úniku zhruba 135 kilometrů. Ve stoupání do Kohoutovic po třiceti kilometrech závodu zaútočil jako první Šumpík, vyhrál vrchařskou prémii a za vrcholem se na něj dotáhli Řeha a Voltr. Vedoucí trojice vzorně spolupracovala, a protože v pelotonu příliš aktivity k vidění nebylo, náskok narůstal. V jednu chvíli měli uprchlíci k dobru přes pět minut, a ještě v nájezdu do posledního kola to bylo luxusních tři a půl minuty.

Bylo jasné, že peloton, kde tempo kontroloval tým ATT Investments, už vedoucí trojici nedostihne. Jako první zkusil nastoupit tři kilometry před cílem Šumpík. Řeha ho s vypětím všech sil dojel, ale Voltra začaly chytat křeče a už nestačil. Z vedoucího dua atakoval 300 metrů před cílem Řeha a byl to nástup vítězný, Šumpík už nebyl schopen do spurtu zasáhnout.

Fotbalisté Zbrojovky (v červených dresech) prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Blamáž Zbrojovky s posledním: Drajv mají dva hráči, hlesl kouč. Co na to Svoreň?

Přesto zaslouží mladý závodník, který je jinak členem týmu Roman Kreuziger Cycling Academy, obrovskou pochvalu. Kromě druhého místa v absolutním pořadí vyhrál i vrchařskou soutěž a samozřejmě kategorii do 23 let. „Vůbec jsem nečekal, že by ten můj nástup na vrchařskou prémii mohl být rozhodující. Jel jsem si pro body do vrchařské soutěže a myslel jsem, že mě balík za chvíli dojede. Nakonec jsme tam zůstali tři a nějakých šedesát kilometrů před cílem už jsem si říkal, že by nám to mělo vyjít. V úplném závěru jsem ještě zkusil něco vymyslet, ale už jsem toho měl fakt plné zuby a na Filipa jsem ve spurtu neměl. I tak jsem s druhým místem moc spokojený, vůbec jsem ho nečekal,“ prohlásil jeden z hrdinů závodu Šumpík.

Výsledky:
1. Řeha (ATT Investments) 4:00:52, 2. Šumpík (junior. reprezentace ČR) +2 s, 3. Voltr (Pierre Baguette) +43, 4. Rudyk (Pol./ ATT Investments), 5. Široký (Favorit Brno), 6. Neuman (ATT Investments) vš. +1:28.