Poslední únorový víkend ožije hala Rosnička finálovým turnajem Českého poháru basketbalistek, o dva týdny později ji může následovat i hala ve Vodově ulici. KP Brno totiž po postupu do Final Four Středoevropské ligy usiluje o jeho pořadatelství. „Přihlášku podáme, ale obáváme se konkurence Piešťan. Město vybudovalo novou halu a turnaj do ní chce dostat," sděluje generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

Do výběrového řízení se mohou přihlásit všichni čtyři finalisté, turnaj se uskuteční o víkendu 11. a 12. března. „Pokud nám pořadatelství nevyjde, těšíme se i do Piešťan, které jsou pro fanoušky dostupné. Moc se nám nechce do Freiburgu, pokud postoupí a přihlásí se, protože je strašně daleko," porovnává Foltýn, jehož tým si zajistil Final Four středeční výhrou 64:54 v Ružomberoku.

Final Four v Brně
- Nilfisk Český pohár žen (pořádá Handicap Brno, jistý účastník), semifinálové zápasy: Karlovy Vary – Trutnov (8. února), Hradec Králové – KP Brno (1. února), Nymburk – Slavia Praha (1. února). Datum: 26.-27. února.

- Středoevropská liga žen (o pořádání se uchází KP Brno, jistý účastník), potenciální soupeři: Flying Foxes Vídeň, Piešťanské Čajky. Datum: 11.-12. března

Královopolský celek zcela jistě vyhraje základní skupinu A, čeká na protivníka pro semifinále, který patrně vzejde z dvojice Piešťanské Čajky a Flying Foxes Vídeň. „Očekáváme, že slovenský tým vyhraje skupinu, takže se mu vyhneme. Přes Vídeň pak chceme postoupit do finále, to je náš cíl," říká Foltýn, jehož klub pořádal Final Four už v roce 2013 a skončil tehdy třetí.

„Je i trochu naše nevýhoda, že v Brně turnaj byl nedávno," zmiňuje.

Jedno závěrečné klání ale Brno uvidí jistě a může se na něm představit i KP Brno, které čeká ve středu semifinále proti Hradci Králové. Ve Final Four Českého poháru basketbalistek má místo jako pořadatel jisté Handicap Brno. „Bereme sezonu jako restart klubu a chceme ukázat, že v Brně se zase něco děje," vysvětluje důvod pořadatelství generální manažer Handicapu Radek Šír.

Před dvěma lety se na Rosničce podílel na pořádání stejného turnaje mužů. „I kvůli tomu jsme se přihlásili. Chodilo tehdy přes tisíc diváků na každý zápas. Věříme, že na ženy přijdou také," říká Šír.

Handicapu a případně i KP Brno zvyšuje šance na úspěch i neúčast domácího vládce USK Praha v soutěži. „Vyhrát může kdokoliv," míní Šír.