Slavnostního zahájení se zúčastilil místopředseda Českého olympijského výboru Milan Hnilička, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a padesát olympioniků v čele se Šárkou Kašpárkovou.

Hokejisté Komety (na snímku v modrých dresech) si v generálce na novou sezonu poradili 3:1 se Slovanem Bratislava.
Vítězná tečka. Kometu před nejvyšší návštěvou přípravy táhla třetí formace

Dohromady na atletickém oválu soutěží 616 žákyň a žáků ze 189 škol a mezi nimi také jedno družstvo z Turecka. Základní školu Ortaokulu ve městě Balikesir na západním pobřeží Turecka zasáhlo v minulosti stejně jako celou izmirskou oblast zemětřesení.

Tamní nově vybudovaný školní areál dvakrát navštívil tělocvikář a trenér basketbalu Jiří Marvan, v jehož hlavě se myšlenka na pozvání tureckého týmu zrodila. „Udělal jsem tam žákům takové týdenní soustředění primárně zaměřené na basketbal. Dokonce se nám podařila spolupráce s místním prvoligovým basketbalovým klubem. A jako takové zpestření mě napadlo tam předvést Olympijský víceboj. Aby viděli, co v tělocviku děláme v České republice,“ popsal Marvan.

Ovšem turecké školy nedělají klasické atletické disciplíny jako u nás. „Děti se učily skákat přes švihadlo, házet medicinbalem, což bylo trochu úskalí, protože sehnat v Turecku dvoukilový medicinbal nebo šikmou lavici na shyby není úplně jednoduché. Museli jsme trochu improvizovat, ale dali jsme to dohromady a děti si to náramně užily,“ doplnil.

Turecké družstvo absolvuje v Brně kompletní program Republikového finále Odznaku všestrannosti, ale také exkurzi na brněnské Základní a mateřské škole Kotlářská.

Brněnský útočník Roman Potočný (v červeném) svými góly rozhodl duely proti olomoucké rezervě a Varnsdorfu.
Potočný už pálí, přesto začíná z lavičky. V základu bych chtěl být furt, říká

Čtvrteční program vyvrcholil exhibicí olympioniků, které se zúčastnili tenistka Lucie Šafářová, akrobatická lyžařka Nikol Kučerová, snowboardcrossařka Vendula Hopjáková nebo úspěšné vodní slalomářky z nedávného mistrovství světa juniorů Klára Kneblová a Barbora Galušková. Po skončení exhibice následovala autogramiáda.