Na závěrečné boje v českém poháru, které se tentokrát odehrají ve formátu Final Four, se těší i nejnovější brněnská posila Markéta Chlumská. „Ještě než jsme oznámily můj návrat do Brna, bavily jsme, že bude super, pokud se stihnu na pohár připravit a přiřadím se k týmu. Těším se, že zabojuji o účast ve finále,“ prohlásilo pětatřicetileté libero.

Finále poháru startuje v neděli opět v šest hodin večer. Duel o třetí místo se však nehraje, takže jestli Brňanky chtějí nastoupit i v neděli, musí Olomouc porazit. „Pokud člověk cítí, že v semifinále jde proti favoritovi, chce hrát ještě o medaili. Formát soutěže beru jak je, ale zápas o bronz chybí,“ krčil rameny Rojko.

Zdroj: KP Brno

Ještě než se jeho svěřenky pokusí zaskočit favorita, odehraje první semifinále Ostrava s aspirantem na trofej Prostějovem, který trénuje Miroslav Čada, jenž jako kouč dovedl Královo Pole k pěti mistrovským titulům. „Do sezony jsme šli s cílem vyhrát obě domácí soutěže. Družstvo, které máme v Prostějově, je složené, aby bylo konkurenceschopné i na mezinárodní scéně,“ řekl Čada.

Zároveň přiznal, že v případě postupu si přeje ve finále svůj bývalý tým. „Po letech soupeření s Olomoucí si duel o pohár raději zahrajeme s Brnem,“ přemítal čtyřiašedesátiletý stratég.

Zdroj: KP Brno

Do Brna se finále domácího poháru vrací po dlouhé době, naposledy jej hostilo v roce 2004. „Hodně jsme o pořádání usilovali. I když poslední dvě finále českého poháru nastavila laťku vysoko z hlediska divácké účasti a atraktivity, doufáme, že přineseme soutěži určité zviditelnění,“ přál si předseda královopolského oddílu Richard Wiesner.

Zároveň touží, aby se akce v Brně uskutečnila i příští rok. „Plánujeme požádat svaz, aby nám pořádání umožnil i v dalším roce. Chceme dosáhnout toho, aby domácí pohár získal renomé a jednalo se o akci, která bude český volejbal zdobit, jako tomu je v zahraničí,“ doplnil.

Final Four v Brně
Sobota 3. února

15.30 Ostrava – Prostějov
18.00 KP Brno – Olomouc

Neděle 4. února

18.00 finále