Utkání na bystrckém stadionu v ulici Jakuba Obrovského, na němž hrají oba kluby, pořádají jako domácí Aligátoři. V červenci slaví 26 let od svého založení, a tak chystají show i s fanzónou. „Finále jsme pojali tak, že je hlavně pro diváka. Vstupné se neplatí. Nabídneme lidem radar, který ve speciální kleci měří rychlost hodu míče. Diváci si vyzkouší také bezkontaktní americký fotbal na malém hřišti. Před zápasem chystáme i seskok parašutistů,“ vyjmenovává lákadla manažer Aligátorů Zbyněk Zelinka.

Silver Bowl XII
Kdy a kde: neděle, 18.00, stadion v ulici Jakuba Obrovského v Bystrci

Program: Fanzóna se otevře dvě hodiny před duelem. Připravená je tombola, fotokoutek s výstrojí pro americký fotbal, skákací hrad i malování na obličej pro děti, speciální klec pro měření rychlosti hodu míče, hřiště pro bezkontaktní americký fotbal zvaný „Flag football“. Před utkáním je naplánován parašutistický seskok. Vstupné je zdarma.

Domácí jsou namotivovaní a chtějí si se Sígry vylepšit vzájemnou bilanci. V letošním ročníku druhé ligy s nimi jednou remizovali 21:21 a v odvetě na Sígrs nestačili 21:40. Kvůli této prohře skončili Aligátoři v základní části druzí za Sígry. „První derby bylo taková přetahovaná. Ve druhém Sígrs zaslouženě vyhráli. Doufám, že prohra kluky dostatečně nakopla a bude to pro ně taková droga, aby ze sebe vydali maximum,“ burcuje Zelinka.

Vítěz základní části si na svého soupeře věří. „Proti Aligátorům podáváme lepší výkony než s ostatními. Soupeř vyniká v dlouhých pasech, čímž nás překvapí, ale jinak není moc variabilní tým. Hraje jednu formaci pořád dokola, snad se na to dobře nachystáme. Náš tým je běhový. Máme americkou posilu Terryho Gaitora, který je možná nejrychlejší i v první lize,“ říká mozek hry Sígrů pětadvacetiletý Ondrášek, který místo přihrávek často volí i běh.

Se spoluhráči míří za obhajobou Silver Bowlu. V minulé sezoně neplatila podmínka, že finalisté musí hrát první ligu, a Sígři i přes triumf pokračovali ve druhé. Aligátoři minulý rok ovládli třetí nejvyšší soutěž a nyní se po dvou letech vrací mezi elitu. „Je to završení cíle, který jsme si dali loni a velká výzva hrát mezi týmy, které mají zahraniční posily. Také jsme rádi, že se nám podařilo začlenit všechny nováčky, což je každoročně neznámá,“ dodává Zelinka.