Před zahájením ročníku aspoň nemusí řešit zajištění hromadných testů na koronavirus pro své hráče. „Nejsme profesionálové, abychom si mohli dovolit poslat tým třeba čtyřikrát na testování. Tento týden nám mají dojít pokyny, jak to bude s karanténou hráčů v případě, že se někdo nakazí. Samozřejmě, že pokud by například na konci května záviselo dohrání soutěže z naší strany na tom, abychom otestovali hráče, peníze do toho investujeme,“ ozřejmil šéf klubu.

V případě nedohrání základní části nikdo nesestoupí, jestliže se dokončí, poslední čtrnáctý celek ze soutěže sestoupí a třináctý zabojuje o záchranu. „Těmto pozicím se chceme vyhnout a pokud se povede, zahrát si i play-off, “ nastínil první muž Hattricku.

Brňané zčásti obměnili kádr, aby nezopakovali minulou nepovedenou sezonu, kdy v roli novice paběrkovali a základní část dokončili na předposledním třináctém místě. „Poučili jsme se, že některé věci musíme dělat kvalitněji a že od hráčů potřebujeme, ať přistupují k věcem daleko zodpovědněji,“ pronesl trenér brněnského družstva Marek Fiala.

Ten se musel vyrovnat se ztrátami Lukáše Jalového, jenž zamířil do zahraničí, nebo dlouholeté brankářské jedničky Filipa Kejíka, který se rozhodl ukončit kariéru. „Brali jsme hráče, kteří mají individuální schopnosti na to, abychom se posunuli na vyšší pozice než v minulé sezoně. Taky mají studijní nebo rodinnou vazbu na Brno, což je důležité, protože potom nebudou mít tendence nás opouštět, “ prohlásil Fiala.

SLOVENSKÉ POSILY

Hattrick se na nový ročník vyzbrojil třeba slovenskými akvizicemi René Slezákem a Šimonem Leškem. „Chtěl jsem se posunout ve studiu a přišlo mi, že v Brně mi důvěřují. Doufám, že pomohu klubu naplnit cíle, o které usiluje,“ poznamenal třiadvacetiletý slovenský forvard Leško.

Brňané podstoupí ostrou premiéru v neděli na domácí palubovce v Maloměřicích, kdy vyzvou od pěti hodin odpoledne favorizované Vítkovice, které patři dlouhodobě mezi českou florbalovou špičku. „Jde o hodně kvalitního soupeře, individuální schopnosti má na vysoké úrovni. Je dobré, že hrajeme doma, fanoušci nás poženou,“ doplnil lodivod brněnského celku.