Dosud byla spolupráce mezi ní a Židenicemi ukázkou dlouholeté klubové věrnosti. Prouzová hájila barvy brněnského celku už coby hráčka. V sezoně 2008/2009 k tomu navíc kývla na trenérskou nabídku a postavila se na lavičku celku mužů. „Mužský tým se nám tehdy podařilo vytáhnout až do druhé ligy,“ zavzpomínala na postupový ročník.


Následně si v Olomouci střihla své poslední extraligové angažmá v roli hráčky, po kterém si od florbalu na čas odpočinula, a před sezonou 2015/2016 už přebrala židenické družstvo juniorek a vzápětí i žen nastupujících v nejvyšší soutěži. „Tím začala moje druhá trenérská etapa v klubu, ze které si odnáším spoustu vzpomínek. A stejně tak zkušeností souvisejících s kompletním přebudováním ženského týmu,“ přiblížila pětačtyřicetiletá koučka, která byla zároveň členka výkonného výboru klubu.

Šelmy Brno vyrazily k prvnímu kolu Cev Cupu do Kosova.
Jízda Šelem. V Kosovu první duel opanovaly a jsou blízko historickému postupu


V prvních dvou letech dovedla ženský celek mezi elitní osmičku extraligy. Pak ale nastal útlum a dvě sezony zakončené záchranou v baráži. „Platili jsme daň za nutnost přebudovat tým. Měli jsme tehdy v juniorkách dostatek hráček, které jsme chtěli začlenit. Zápasy v baráži byly nesmírně náročné, ale právě tam vidím kořeny následného vzestupu,“ řekla Prouzová.


Po výkonnostním vzestupu Židenic její přesun do Hattricku mnohé překvapil. „Extraliga je nejvyšší část pyramidy, důležitá jsou ale i patra pod ní. Na jejich rozvoji jsem se chtěla z pozice členky výkonného výboru podílet, ale postupně ve mně sílil pocit, že se točíme v kruhu a nic se nemění,“ popsala.

Kometa sehrála duel na ledě Mladé Boleslavi.
Bez opor a bez bodu. Kometa prohrála i v Mladé Boleslavi


Přijala proto nabídku městského rivala a stala se šéftrenérkou nově vznikající ženské složky Hattricku. „Nabídka od Hattricku ležela na stole dva roky a po schůzce s Markem Fialou (šéftrenér mužské složky klubu – pozn. red.) bylo zjevné, že máme na sportovní stránku podobný pohled. Vím, že se na něj nebo dalšího zkušeného trenéra Pavla Brücknera můžu s čímkoliv obrátit. Další věc je kvalitní zázemí a znalost problematiky díky účasti mužského týmu v Superlize,“ zmínila ostřílená trenérka.

Po skončení v Židenicích ji kontaktovaly i další kluby. „Každoročně pár nabídek dorazilo a po avizovaném konci přibyly další. V té době jsem už ale byla rozhodnutá pro Hattrick,“ vysvětlila.
Co rozhodlo ve prospěch ambiciózního brněnského klubu? „Obyčejný lidský zájem a důvěra v mé schopnosti. Měšcem nikdo nezatřásl, jak kdosi trefně poznamenal. O finanční odměně dosud nebyla řeč. Priorita je kvalitní sportovní a lidské zázemí, zbytek už je na mně,“ zdůraznila Prouzová.

Dlouhodobý cíl klubu je vybudovat kompletní ženskou složku. „Ideálně s co nejširší základnou ve spodních patrech pyramidy, na jejímž vrcholu je extraliga. V té pak nechceme hrát druhé housle. Horizont pro účast v nejvyšší soutěži vidím na deset až patnáct let. Chci se na věc dívat střízlivě, možná pak budu příjemně překvapená. Úspěch se musí tvrdě odpracovat, nevedou k němu zkratky,“ dodala.