Florbalový klub, jež hraje svá domácí utkání ve sportovní hale v Maloměřicích, má za sebou dvě sezony v nejvyšší soutěži. Ani jednou se však neprobojoval do její vyřazovací části, když skončil nejprve na dvanáctém a poté třináctém místě.

V letošním ročníku se to může změnit. „Sezonu nemáme špatně rozehranou. Probojovat se poprvé v klubové historii do play-off nejvyšší soutěže, je velkou motivací pro všechny hráče v týmu,“ povídá Procházka, který momentálně zastupuje ve funkci kapitána absentujícího Marka Fuchse.

Účastí v předkole navazující části by se naplnily cíle, které si brněnští florbalisté určili před startem sezony. „Podle mě je rozhodující první polovina soutěže, která se příliš nepovedla. Teď už jen doháníme předchozí ztráty, ale pokud existuje nějaká šance hrát play-off, tak se o ni porveme,“ říká o současné situaci trenér Hattricku Jan Nizner.

Futsalisté Helasu Brno porazili Spartu Praha vysoko 7:1.
Zdrcenou Spartu dorazil gólman. Helas ji deklasoval vysokým rozdílem

Brněnský celek se musí, kromě snahy o desátou příčku, ohlížet i za sebe. Na poslední čtrnácté Královské Vinohrady má náskok pouze tří bodů. Ve zbývajících čtyřech kolech základní části tak půjde o všechno. Poslední čtyři týmy tabulky se po skončení základní části utkají o udržení v play-down, které se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Poražený tým druhého kola této neoblíbené části soutěže automaticky sestoupí a vítěze čeká baráž s poraženým finalistou první ligy. „Pokud neskončíme desátí, budeme se muset připravit na boj o udržení. V těchto zápasech nikdo nechce prohrát a nečeká nás nic jednoduchého,“ doplňuje Nizner, který převzal mužstvo v první třetině soutěže po Marku Fialovi.

ROZSÁHLÁ MARODKA

Před rozhodujícími duely se musí kouč, jenž v klubu dříve pracoval jako trenér juniorky, vypořádat s absencemi několika opor. „Budeme rádi, když poskládáme dvě pětky. Spoustu hráčů máme zraněných, další onemocněli. Kádr je momentálně v dezolátním stavu,“ prozrazuje Nizner, který musel na volná místa v sestavě povolat několik hráčů z juniorky.

Volejbalistky Králova Pole se radují z postupu do Final Four Českého poháru.
KP Brno slaví úspěch, v Českém poháru si po čtyřech letech zahraje o medaile

Přes všechny překážky neztrácejí florbalisté Hattricku optimismus. „Atmosféra v kabině je dobrá. Kluci, kteří nás doplnili z juniorky, zapadli okamžitě. Táhneme za jeden provaz a věřím, že se nám ve zbytku základní části bude dařit. Zbývají ještě čtyři zápasy, v nichž se může stát cokoli,“ předpovídá třiadvacetiletý Procházka, který v této sezoně vstřelil čtyři branky.

Zítra se Hattrick představí na palubovce prvního Tatranu Střešovice, týden na to doma vyzve devátý celek tabulky z Ostravy.