Na osmé kolo extraligy zavítají brněnští fanoušci netradičně už v pátek v sedm hodin večer. V hale Pod Palackého vrchem přivítají deváté Židenice osmou Olomouc. V loňské sezoně vždy ve vzájemném souboji zvítězil hostující tým. Židenice nejdřív vyhrály na Hané 7:1, Olomouc v Brně slavila 4:1.

Židenice chtějí napravit téměř dva týdny starou porážku 2:3 s Jičínem. V případě páteční výhry v základní hrací době Brňanky svého soupeře přeskočí v tabulce. „Vzájemná utkání se obvykle nesou v duchu urputných soubojů, a i když oba týmy doznaly mnoha změn, nedá se očekávat, že se vzájemné utkání od tradičního scénáře odchýlí,“ odhaduje trenérka Židenic Petra Prouzová.

V neděli od čtyř hodin odpoledne její tým nastoupí na palubovce plzeňského nováčka, který je se třemi body poslední dvanáctý. Podcenění ale není na místě, Plzeň totiž doma zaskočila v sedmém kole pražský Tatran a po výhře 3:2 oslavila první extraligové body. V předchozích šesti zápasech ale sesbíraly plzeňské hráčky celkem jednoznačné prohry.Florbalistky Židenic. Ilustrační foto.

Brňanky si musejí dát pozor zejména na Nikolu Staňkovou, která vede kanadské bodování týmu z města piva s pěti brankami a třemi asistencemi. „Nováček soutěže z Plzně je povzbuzený první výhrou v sezoně, když získal skalp Tatranu. Praktikuje hru s hrotovým útočníkem se snahou o rychlý protiútok, má poměrně slušně organizovanou obranu. Před domácím publikem se určitě chce znovu ukázat v co nejlepším světle. Na nás je, abychom diktovali tempo hry. Silné i slabé stránky soupeře známe,“ zmiňuje Prouzová.

Statistiky Židenic a soupeřů v sezóně před 8. kolem extraligy:

K1 Florbal Židenice – 9. místo v tabulce, 6 bodů (2 výhry, 5 proher)Florbalistky Židenic. Ilustrační foto.
vstřelené/obdržené branky: 18/32
úspěšnost přesilovek/oslabení: 66,7 %/83,3 %
trestné minuty: 14
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (5+1)

FBS Olomouc – 8. místo v tabulce, 5 bodů (3 výhry, 4 prohry)
vstřelené/obdržené branky: 30/53
úspěšnost přesilovek/oslabení: 28,6 %/55,6 %
trestné minuty: 18
nejproduktivnější hráčka: Tereza Mošťková (7+3)FBŠ Slavia FatPipe Plzeň – 12. místo v tabulce, 3 body (1 výhra, 6 proher)
vstřelené/obdržené branky: 22/61
úspěšnost přesilovek/oslabení: 28,6 %/60 %
trestné minuty: 20
nejproduktivnější hráčka: Nikola Staňková (5+3)