Pro prezidenta židenického klubu Jiřího Starého je play-down zklamání. „Určitě jsme chtěli hrát play-off. Začátek jsme měli dobrý, ale pak jsme prohráli několik těsných zápasů se soupeři z dolní části tabulky. Nedokázali jsme nahradit hráčky, které před sezonou odešly,“ řekl.

Obránkyně Kamila Pravcová lituje, že tým nenavázal na dobrý start sezony. „Většinou hrajeme lépe se silnými týmy a těm ze spodní části tabulky se přizpůsobíme. Zapomínáme na to, co chceme hrát. Postupně se navíc zranilo několik holek,“ našla důvody neúspěchu čerstvě dvaadvacetiletá hráčka.

Teď už se židenické florbalistky soustředí na play-down, ve kterém narazí na desátý Tatran Střešovice. Série hraná na čtyři vítězná utkání začíná o víkendu dvěma zápasy v Praze. Vítěz série zůstane v extralize, poražený celek bude o záchranu bojovat v dalším kole play-down. „Jasný favorit není. Zápasy s Tatranem budou těžké. Očekávám spíš boj než krásný florbal,“ sdělil Starý.

Hráčky si na pražského soupeře věří. „Přály jsme si do play-down spíš Olomouc, na Tatran moc neumíme. V předchozích zápasech nás přečetl a nedokázaly jsme reagovat. Ale dobře jsme se připravily a bude to lepší,“ odhadovala Pravcová.

Židenice proti Tatranu v základní části:
Umístění: 11. – 10.
Výhry/prohry: 5/17 – 5/17
Vstřelené/obdržené branky: 72/129 – 85/161
Úspěšnost přesilovek: 20,9 % – 21,6 %
Úspěšnost oslabení:
82,5 % – 60 %
Trestné minuty: 80 – 83
Vzájemné zápasy:
Tatran – Židenice 3:4
Židenice – Tatran 2:6