Před téměř měsíční reprezentační přestávkou kvůli mistrovství světa ale hráči Znojmo Laufen vyhráli v České Lípě 9:8. „Je to pro nás dost cenná výhra, s tímto soupeřem jsme svedli řadu bitev. Na druhou stranu pro trenéra takový zápas není nic moc. Bylo tam spoustu chyb, hlavně ale, že jsme zvítězili,“ ulevil si znojemský kouč Jan Šťastník.

Jeho svěřenci podle něj doplácejí především na mentální nevyrovnanost. „V lepších výkonech nás brzdí hlavně hlava. Hráči si sami stanovili příliš vysoké cíle, a když to nejde, ještě víc je to sráží,“ popsal lodivod posledního celku soutěže.

Směrem dopředu to jde, s 65 brankami ve čtrnácti duelech patří Laufen mezi devět nejproduktivnějších týmů.

Problém je ve hře dozadu, Jihomoravané obdrželi 112 gólů, což je jasně nejvyšší číslo z celé soutěže. „Máme docela mladý kádr a hráči samozřejmě radši útočí, než brání. Jsme někdy až moc drzí směrem dopředu a pak se to vymstí. Ale skóre je zkreslující. Měli jsme pár zápasů, kdy jsme rezignovali,“ podotkl Šťastník.

Tipsport SuperligaBulldogs Brno
počet zápasů: 14
pozice v tabulce: 9
bilance: 5 výher a 9 proher počet bodů: 16
skóre: 47:93
nejproduktivnější hráč: Petr Koláčný 14 bodů (10+4)

Znojmo Laufen
počet zápasů: 14
pozice v tabulce: 14
bilance: 3 výhry, 11 proher
počet bodů: 9
skóre: 65:112
nejproduktivnější hráč: Martin Šindelář 25 bodů (11+14)


Ve Znojmě především uvažují, jaký impulz mužstvu dát. Více budou řešit při dlouhé reprezentační pauze, kdy se hlouběji zamyslí nad tím, jak tým dovést k vytoužené záchraně. „Máme tři týdny, abychom pořádně zvážili možnosti. Zatím nejde o nic konkrétního, ale potřebujeme něco změnit,“ sdělil Šťastník.

To brněnští Bulldogs sice poslední duel před pauzou prohráli v pražských Královských Vinohradech 4:5 po prodloužení, aktuální devátá pozice ale odpovídá ambicím celku. „Při současném postavení v tabulce můžeme být spokojení. Jsme zhruba tam, kde jsme hodlali být. Ještě je třeba se posunout o příčku výš, jde nám o postup do play-off,“ zmínil útočník brněnského celku Martin Grlický.

V posledních zápasech Brňané střídali výhry s porážkami. Podařilo se jim tak zapomenout na nezdařilý vstup do ročníku, kdy prohrávali vysokými rozdíly. „V té chvíli bylo náročné, aby nás to bavilo a měli jsme z florbalu radost. Pak jsme se chytili a teď už je nálada velmi uspokojivá. Je logické, že našemu mladému kádru trvalo, než se sehrál,“ líčil dvaadvacetiletý forvard.

I když tomu třiadevadesát obdržených branek neodpovídá, tým vyznává defenzivní styl. „Zaměřujeme se na obranu. Klíčové pro nás je obdržet méně gólů, než soupeř a když vedeme, máme tendenci hájit vedení a neženeme se za dalšími brankami.“ prohlásil Grlický.

Další extraligový duel sehraje on i jeho spoluhráči až v polovině prosince po světovém šampionátu, který hostí Praha.