Kvůli setrvalému dešti dokonce organizátoři přesunuli první závod formulových vozů BOSS GP ze soboty na neděli. Přestože za rekordem výrazně zaostal, mohl Gerstl z Brna odjíždět spokojený. Obě klání totiž s přehledem opanoval. „V sobotu hodně zapršelo a na trati byla spousta vody. U uzavřených vozů to nevadí, ale pro formule nebyly dané podmínky moc bezpečné. Proto jsme první závod raději přesunuli na neděli ráno,“ vysvětlil mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Podívejte se na video ZDE.

Ještě v pátek přitom Gerstl rychlými časy živil naděje na pokoření maxima. „Zajel jen o tři desetiny pomaleji než při svém rekordu,“ poznamenal Boháč.

Dvě prvenství

Kromě divácky atraktivní třídy Boss GP viděli fanoušci zápolení i v dalších kategoriích a celkem sedmnáct závodů.

Domácím příznivcům se představily i dva vozy Lamborghini Huracan brněnské stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Bronislav Formánek ve středoevropském okruhovém šampionátu opanoval svou kategorii GTC v obou dnech.

Druhý muž Mičánkovy stáje Libor Dvořáček zase finišoval v obou závodech hned za ním. „Hlavně v sobotu byly dost obtížné podmínky a úspěch znamenal vůbec dovézt auto do cíle. Broněk skončil v sobotu dokonce mezi nejlepšími celkově, protože na vodě se rozdíly mezi vozy smazávají a když někdo jezdit umí, projeví se to,“ pronesl manažer stáje Jiří Mičánek mladší.

O největší rozruch se při letošních Masaryk Racing Days přitom postaral právě Mičánek. V exhibici usedl do svého Lamborghini a v neotřelém závodě poměřil síly s tahačem Davida Vršeckého a vrtulníkem pilotovaným Danielem Tučkem.

Zábavnou konfrontaci nakonec opanoval Mičánek. „Máme vynikající ohlasy. Létat vrtulník dva metry nad vozy se nevidí každý den, navíc i další dva stroje byly dost atraktivní. Přišlo hodně lidí a celkově byl o akci velký zájem. Nerad se opakuji, takže se z toho tradice nestane, ale máme rok na to vymyslet něco nového,“ líčil Mičánek, jehož stáj čeká ve středoevropském okruhovém mistrovství už jen jeden závod

Z výsledků

Ingo Gerstl: dvakrát první místo v BOSS GP, nejrychlejší čas – 1:48,419 minuty

Bronislav Formánek: dvakrát první místo v kategorii GTC

Libor Dvořáček: dvakrát druhé místo v kategorii GTC