Modrý klín a červený pruh jsou hlavními průvodními znaky nové kolekce českých sportovců, modrá barva je oproti dřívějším kolekcím světlejší tak, aby se více přiblížila české vlajce.

Ester Ledecká
Pětadvacet stupňů pod nulou? Zimu nemám moc ráda, krotí Ledecká očekávání

"Mojí snahou bylo podpořit grafickým způsobem skutečnost, že materiál a výroba části kolekce jsou na rozdíl od minulých olympiád české. A zároveň zachovat jistou míru kontinuity. Z kombinace těchto prvků vznikl rastr, jehož výřezy se na bílém podkladu objevují na různých částech oblečení," objasnil hlavní tvůrce, akademický malíř Milan Jaroš.

Oblečení začali před dvěma roky testovat v extrémnějších podmínkách i sportovci, hlavní tváří se stal trojnásobný olympijský medailista a pětinásobný mistr světa ve veslování Ondřej Synek.

"Já jako vášnivý lyžař jsem nanotechnologii v oblečení dlouhodobě testoval a funguje skvěle. Zkoušeli jsme jí v extrémním sněhu, dešti i během jara a musím říct, že obstála hodně slušne. Navíc se mi ta bunda líbí," pochvaloval si trojnásobný olympijský medailista ve veslování Ondřej Synek.

Vůbec jako první představil Český olympijský výbor inovovanou čepici Raškovka, která sklidila úspěch na poslední zimní olympiádě v Pchjongčchangu. Jejím zakoupením navíc příznivci zimních her podpoří Českou olympijskou nadaci, jež podporuje sport dětí ze sociálně slabých rodin.