Peklo severu, jak se závodu říká, je specifické množstvím úseků, které vedou po velkých dlažebních kostkách, u nás je nazýváme kočičí hlavy.

A když se mistrovství světa v dráhové cyklistice koná v Roubaix, byla by velká škoda, kdybychom se nepodívali na snad nejslavnější pavé úsek: Trouée d'Arenberg. Úzká cestička v lese z dlažebních kostek je dlouhá pouze 2300 metrů, ale když se tam jede slavný závod, tísní se u ní několik tisícovek fanoušků.

Dráhoví cyklisté brněnské Dukly Dominik Topinka a Robin Wagner jeli na mistrovství světa v Roubaix pevný kilometr.  První jmenovaný dlouho ležel v české kóji na podlaze zcela vyřízený.
Pevný kilometr: dráhoví cyklisté Dukly Brno prožívají souboj těla s bolestí

Místo pro závod Paříž-Roubaix navrhl slavný francouzský cyklista Jean Stablinski, který kdysi pracoval v dole pod Arenbergským lesem. Je tam jeho pomník.

V tuto dobu tam potkáte na procházce jen místní, některé se psy. Ale to magické místo v lese na vás dýchne, vnímáte jedinečný genius loci. A i když vám při procházce zaprší, máte chuť nasednout na kolo a Peklo severu okusit. Už se těším na další ročník. V televizi.