V něm pak Frisco Brno podruhé v sezoně poráží pražské USK, tentokrát 80:76. Radost z vítězství nad hlavním rival umocňuje střídání rolí na čele tabulky. První je teď Brno s jednobodovým náskokem.

Zápas si z pohledu Brňanek prošel dramatickou, ale na konci šťastnou křivkou. V základní části oba týmy vyhrály vzájemná utkání na domácí půdě a i tentokrát se zdálo, že bude mít domácí družstvo navrch. Brno sice vstoupilo do utkání velmi dobře a první čtvrtinu vyhrálo o osm bodů, pak však převzaly otěže zápasu hráčky USK. „Nám se zezačátku dařil útok, ve druhé čtvrtině to přestalo. Měly jsme celou řadu nepřesností,“ hodnotil zápas asistent trenéra Frisca Vlastimil Havlík

Především zásluhou Američanek Miltonové-Jonesové a Whalenové vyhrály druhou čtvrtinu o 14 bodů a směřovaly za vítězstvím. Ještě v úvodu čtvrté části měly desetibodový náskok, ani ten jim však nakonec nestačil. Sedm vteřin před koncem totiž hostující Eldebrinková trojkou srovnala a zařídila prodloužení. V něm Brno od začátku vedlo a zásluhou trestných hodů vyhrálo. „Měly jsme větší vůli po vítězství. V prodloužení jsme dobře začali a mírný náskok, jsme udrželi až do konce,“ oddechl si trenér Brna Jan Bobrovský.

Domácí USK doplatilo především na to, že zahraniční posily neměly podporu od českých hráček. Zatímco Miltonová-Jonesová s Whalenovou dohromady obstaraly 51 bodů, šest Češek přispělo jen 15 body. Naopak Stehlíková na druhé straně sama dala o bod více a spolu s Fordovou, Škerovičovou a Eldebrinkovou táhla ofenzivu Brna. „Všechny tyto hráčky zaslouží uznání. Stehlíkové se vydařil začátek, pak si přestala věřit, ale v koncovce už si zase dovolila třeba i trojku,“ komentoval výkon svých hráček kouč Bobrovský, který využil pouze šestici hráček.