První zápas bude 8. dubna v chorvatském Osijeku a rozhodující bitva se odehraje v brněnské hale Vodova v neděli 12. dubna od šesti hodin večer. „Hráči i realizační tým se chtěli vrátit do Brna a dokončit to, co začali při elitní fázi kvalifikace,“ řekl předseda Svazu futsalu České republiky Otakar Mestek.

Jeho navíc těšila přízeň fanoušků. „Každým zápasem únorové brněnské skupiny přišlo víc a víc lidí. Na poslední duel s Kazachstánem přes dva tisíce. Navíc skvěle fandili. Brno bylo pro baráž jasná volba. Když do Litvy, tak jedině z Vodové,“ vzkázal Mestek.

Chorvatsko bude silný protivník. Před dvěma lety s ním Češi prohráli dva přípravné zápasy na jeho palubovce 2:4 a 1:5. Nyní půjde o víc a český tým věří, že uspěje. „Chorvatsko bylo asi nejtěžší možný soupeř pro baráž, ale vždy jsme s ním hráli vyrovnané a dramatické bitvy. Nyní je zase na čase, abychom soupeři porážky vrátili. Dobře se připravíme a uděláme pro postup vše. Nicméně zase potřebujeme skvělé brněnské fanoušky,“ prohlásil český trenér Tomáš Neumann.

Už nyní lze pořídit vstupenky na baráž v síti Ticketportal.cz. Jeden lístek stojí sto korun. Mládež do patnácti let a majitelé členských karet svazu futsalu mají vstupenku za polovinu.

MICHAL PAVLÍK