Dvě stovky diváků si na úvodní gól počkaly do desáté minuty, kdy gólmana Václava Klímka překonal chrudimský Vincenzo. Ještě před poločasem zvýšil na 2:0 André. „Úvodních deset minut jsme se hledali, ale poté jsme ke konci poločasu dali i góly. Druhá půle už z naší strany splnila lepší kritéria,“ pravil domácí futsalista Radim Záruba.

Přestože se brněnský celek po změně stran snažil utkání zdramatizovat, gólmana Chrudimi nepřekonal. Naopak vítěz základní části přidal další čtyři branky. Dvakrát se prosadil Vincenzo a po jedné brance přidali Pavel Drozd s Maxem. „Tempo zápasu jsme se snažili změnit hraním power play, ale Chrudim pozorně bránila, ve druhém poločase gólově odskočila a zaslouženě zvítězila,” uznal Zdráhal.

Série, která se hraje na tři vítězné zápasy, se nyní přesouvá do Brna. Druhé semifinálové utkání je na programu v pátek ve sportovní hale ve Vodově ulici od půl osmé večer. „Na straně Chrudimi je obrovská kvalita a pokud s ní chceme držet krok a uhrát přijatelný výsledek, tak musíme z toho minima, co si vypracujeme, vytěžit maximum," hlásil brněnský kouč Tomáš Galia.

FK Chrudim - Helas Brno 6:0 (2:0)
Branky: 10., 27. a 37. Vincenzo, 20. André, 36. Max, 40. P. Drozd.
Rozhodčí: Kresta, Mollinger, Šmíd.
Diváci: 201.