V nejvyšší soutěži nehrál zhruba rok a půl, s týmem, kterému dělal také asistenta trenéra, však stále zůstával v kontaktu. „Kluci v kabině si ze mě dělají srandu, ať už dám konečně gól a skončím. Ale je to v dobrém. Snažím se působit na mladé tím, jak zodpovědně přistupuji k tréninku ve třiatřiceti a s rodinou. Nechci tady být jen za zásluhy, ale pomoct klubu," vysvětluje Vlček.

Jak sám zmínil, v nejvyšší soutěži ještě nikdy nevstřelil gól. „I možnost se konečně prosadit přispěla k mému rozhodnutí se vrátit. Jsem v Tangu už přes deset let a hlavní motivace je být platný týmu. Ale ta možnost dát konečně ligový gól nebo být na palubovce při nějakém úspěchu tam také je. Taky budu rád, když mě někdy uvidí hrát můj starší syn," prozrazuje.

Šanci na premiérovou radost měl ve třetím kole, kdy v domácím zápase kopal penaltu proti pražské Slavii. Jenže neuspěl. „Kluci si mě trošku dobírali. Celý zápas jsem nehrál, šel jsem kopat z lavičky. To ale není výmluva. Spíš na mě doléhalo to, jak mi každý říkal, ať si jdu kopnout a konečně dám svůj první ligový gól. Neproměnění mě chvíli štvalo, ve sportu jsem toho ale zažil spoustu a toto je drobnost," vrací se Vlček k říjnovému zápasu, který Tango vyhrálo jednoznačně 8:2.

Futsalový matador netráví na hřišti při zápasech moc času, šanci dostávají především mladší spoluhráči. „Snad ale nejsem úplně do počtu, zatím stíhám. Někdy mě trenér využije, jindy ne. S tím jsem do toho šel. Ale těší mě, že v některých chvílích ještě klukům pomůžu a minimálně tuto sezonu snad dohraju," přeje si Vlček.

Kromě hraní futsalu pracuje u mládeže královopolského volejbalového klubu žen. Dřív dělal i asistenta trenéra v jeho A týmu. Má tedy předpoklady pomáhat mladším. „Mám zodpovědný přístup k tréninku. Připravoval jsem se i sám. Ale mám dvě děti a víkendy spojené s prací ve volejbalu. Postupem času se můžu zlepšit, v ideální formě můžu být okolo Nového roku. Přitom si musím dávat pozor na zdraví, abych si ho nezničil tak, že si nebudu moct rek-reačně zasportovat se dvěma syny," uvědomuje si své limity hráč, který před lety pomáhal Tangu k postupu do první ligy.

Kvůli své sportovní vytíženosti nemá Vlček tolik času na rodinu. Jeho starší syn má dva a půl roku, mladšímu jsou tři měsíce. „Jsem rád, že má moje žena trpělivost a doma to zvládá. Není to sranda," děkuje Vlček své manželce.

Doma nebude ani v pátek večer. Jeho Tango hostí od osmi hodin Benago Zruč. „Čekáme silného soupeře. Naše výhoda je domácí velká hala. Na takový prostor není většina soupeřů zvyklá. Musíme dohnat ztrátu z Kladna, kde jsme neproměňovali šance a odvezli si bod za remízu 2:2. Doma musíme vítězit a z venku vozit body z míst, ze kterých se dá. Ať se v klidu dostaneme do play off," nabádá navrátilec.