Nová posila má jednoznačný úkol. Pomoci protáhnout brněnský klub skrz osmifinále Euroligy proti francouzskému Bourges.

„Fröhlichovou jsme angažovali hlavně kvůli tomu. Z našeho pohledu jsou zápasy proti Bourges stěžejní. Cílem je totiž postup do čtvrtfinále,“ potvrdil evropské ambice druhého týmu minulého ročníku manažer klubu Jiří Hamza.

V čem bude nová posila Brňankám prospěšná? „Slibujeme si od ní zvýšení agresivity v podkošových soubojích, dravost v doskakování a hlavně zlepšení obranné hry,“ řekl na adresu Fröhlichové Hamza.

Pokud se podaří vyřídit všechny potřebné formality, naskočí nová akvizice v brněnském dresu už ve středečním ligovém utkání v Táboře. Samotná hráčka se do Brna těší a výzvu v podobě pozvednutí některých herních činností Gambrinusu přijímá.

„Nabídka z klubu, který patří k nejlepším evropským celkům v posledních deseti letech, byla lákavá. Mám novou motivaci a ráda bych pomohla k postupu v Evropské lize,“ uvedla Fröhlichová, která v týmu českých mistryň uzavřela smlouvu do konce května roku 2010.

Příchod devětadvacetileté Němky je reakcí na nekvalitní hru brněnských pivotek a slabé defenzivy mužstva. Trenéry Gambrinusu zklamala především lotyšská hráčka Liane Jansoneová, která možná v nejbližších dnech klub českých mistryň opustí.

Linda Fröhlichová v letošní sezoně hrála v Evropské lize za Broker Košice, kde jí ke konci roku vypršela smlouva. V týmu slovenského mistra se však nedohodla na novém kontraktu. Jednání ztroskotala na finančních požadavcích německé hráčky.

JIŘÍ ŠEVČÍK