CSKA Moskva, italské Benátky, francouzský Villeneuve Lille, lotyšská Riga, maďarská Šoproň. Tyto týmy budou chtít Brňankám zkomplikovat cestu za zopakováním letošního úspěchu. „CSKA je bezpochyby favoritem skupiny. Pak už je to na nás, jak se se soupeři vyrovnáme,“ soudí trenér Gambrinusu Jan Bobrovský.

Ve skupině jsou i dva letošní euroligoví nováčci – Benátky a Villeneuve Lille. „Všechna mužstva , která hrají Euroligu jsou kvalitní. Moc si mezi nimi nelze vybírat,“ říká Bobrovský. I tak vládne v Brně s losem spokojenost. „Naše skupina vychází dobře i ekonomicky. Není tak náročná na cestování,“ pochvaluje si brněnský kouč.

Do play off postupují z šestičlenných skupin čtyři týmy. Gambrinus si klade stejný cíl, jako v předchozích letech. projít skrz čtvrtfinále a semifinále až do Final Four. „V play off mám slibně otevřenou cestu se soupeři ze skupiny A,“ myslí si manažer týmu Jiří Hamza. Klidně může dojít na třetí čtvrtfinálový souboj „Žabin“ s maďarským celkem MiZo Pécs v řadě. V posledních dvou letech slavily Brňanky.

Pikantní souboj čeká Janu Veselou a Ivanu Večeřovou. Opory Gambrinusu budou příští sezonu hrát za španělskou Valencii, která se v Eurolize střetne s pražským USK. „Ve skrytu duše jsem doufala, že bychom mohli narazit na český tým. Proti bývalým spoluhráčkám z Brna se mi ale příliš hrát nechtělo,“ oddechla si Večeřová.

Euroligová utkání zpestří podzimní středy. Gambrinus začíná 15. října doma s Benátkami.