Hned několik možností měl v minulých měsících Athanasopoulos, ve volejbalovém světě o jeho služby byl značný zájem. Přesto dál zůstává u české reprezentace. „Pokračování spolupráce jsme diskutovali od září, nabídku jsem přijal bez váhání a jsem vděčný všem členům volejbalového svazu i hráčkám. Těším se na příležitost vést tým až do velkého šampionátu,“ pokračoval úspěšný kouč.

Po podpisu smlouvy by tak měl zůstat u národního výběru až do očekávaného mistrovství Evropy za tři roky, kdy s velkou pravděpodobností kontinentální šampionát téměř po třiceti letech opět zavítá do Česka. „Všechno do sebe musí zapadat. Plánujeme pořádání evropského šampionátu v nové brněnské hale, a aby vše dávalo smysl, potřebujeme hráčky a trenéra. Giannis patřil do hledáčku i jiných federací, ale rychlost jednání přinesla ovoce a dohodli jsme se na další spolupráci,“ těšilo místopředsedu Českého volejbalového svazu Martina Geržu.

České volejbalistky (v modrém) by na ME v roce 2026 mohly být jedním z domácích výběrů.
Volejbalové hvězdy opět v Brně? Česko hodlá pořádat ME, hostit jej má nová aréna

K pokračování spolupráce s řeckým stratégem dopomohl i úspěch z letošního mistrovství Evropy, kdy český výběr dokráčel až do čtvrtfinále. „Tým je dobrý, musíme na sebe ale dál tlačit, abychom ze sebe vymáčkli to nejlepší a dokázali uhrát dobré výsledky. Zkoušíme nové věci, abychom se dál rozvíjeli a každý rok se snažíme hledat nadějné mladé hráčky, které můžeme zařadit do kádru,“ popsal Athanasopoulos.

Jeho setrvání u národního výběru vítají i reprezentantky, které za sebou mají kontinentální šampionát a olympijskou kvalifikaci. „Znovu jsme se připojila k nároďáku v létě, absolvovala jsem s Giannisem poslední dvě akce. Vzájemná spolupráce probíhala úplně skvěle, takže je parádní, že pokračuje dál. Je skvělý trenér, který opravdu dokáže z hráček vytáhnout maximum,“ hodnotila ikona českého ženského volejbalu Helena Havelková.