Do Brna míří česká špička a také přední hráčky ze zahraničí celkem ze čtrnácti států. „Přijedou také tři nejlepší české gymnastky. Objeví se i zajímavé reprezentantky Ruska nebo po dlouhých letech i ukrajinská závodnice,“ poodkryla aktuální startovní pole předsedkyně pořádajícího klubu SK TART Moravská Slavia Brno Zdeňka Schinzelová.

Mezi hlavní esa mezinárodní soutěže patří sedmnáctiletá Ruska Marie Sergejevová nebo jiná přední ruská gymnastka Jekatěrina Selezněvová.

Největší nadějí české reprezentace je šestnáctiletá gymnastka Alina Chamzina, která v příštím roce zabojuje o účast na olympijských hrách v Tokiu.


OSLAVÍ REPUBLIKU


Akce začíná v pátek od dvou hodin odpoledne kvalifikací juniorek, seniorky se představí v sobotu od dvou hodin. Finále obou kategorií uvidí návštěvníci v neděli.

Na závěr je v neděli od tři čtvrtě na čtyři na programu Galashow, kterou tentokrát pořadatelé pojali jako připomínku stého výročí založení Československé republiky. „Termín výročí se blíží, takže jsme se inspirovali. Třeba při nástupu zazní Smetanova Vltava, hymna bude zpívaná a celou galashow chystáme v barvách české trikolory,“ přiblížila Schinzelová.

Za lístky na páteční program zaplatí všichni padesát korun, v sobotu dospělí stokorunu a děti o třicet korun méně, v neděli dospělí sto padesát a děti sedmdesát korun.