Oba studují Střední školu F. D. Roosevelta v Brně a vůbec poprvé se zúčastnili velkých závodů. „S něčím takovým jsme se ještě nesetkala,“ popisuje trenérka brněnského oddílu Barbara Zbožínková. „Pozornost a péče, která nám byla při těchto závodech věnována, je srovnatelná s péčí, které se dostávalo přítomným světovým krasobruslařům. Když k tomu přidám obrovskou radost ze získaných medailí, co víc si přát?“ dodává bývalá úspěšná krasobruslařka.

Prestižní mezinárodní závody ve finském Espoo letos poprvé zařadily vložené klání krasobruslení zdravotně postižených, kterých se zúčastnili sportovci Speciálních olympiád z osmi zemí.

Rosice 06.10.2019 - HC Kometa Brno
Cesta Komety: mladíky vedou ostřílení hráči

Ve stejné šatně se tak společně setkaly světové krasobruslařské hvězdy a zástupci 1. Krasobruslařského oddílu zdravotně postižených v České republice. „Jeho vznik se sice datuje teprve k dubnu letošního roku, nicméně již od roku 2016 Nadační fond Emil pořádal kurzy bruslení pro handicapované, a založení tohoto oddílu tak bylo logické vyústění,“ přibližuje historii oddílu jeho předseda Pavel Zbožínek.

Kurzů se od roku 2016 účastní žáci Základní školy Kociánka a studenti Střední školy F. D. Roosevelta. V posledním roce se přidal i spolek Úsměvy pro pomoc lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám.

Krasobruslař Ondřej Smetana.Zdroj: Deník / Redakce