Na rozdíl od Jarní ceny Brna, která se konala v červnu a při níž vyhrál dva závody, si tentokrát Hanika střihnul dvojnásobnou porci podniků. Střídal dva motocykly. Kromě silnější Yamahy R1 ve třídě nad 600 kubických centimetrů osedlal také Yamahu R6 v kubatuře do 600 kubických centimetrů. „Bylo náročné přeskakovat na dvě motorky, ale co se týče umístění, tak se dařilo. Vyzkoušel jsem si i šestistovku, protože jsem ji potřeboval otestovat. Pravděpodobně mě teď bude provázet mou další kariérou,“ uvedl tajemně Hanika, v jehož případě se hovoří o námluvách s některou ze stájí světového šampionátu superbiků.

Hanikovo nové angažmá je na spadnutí, zda se ale jedná o superbiky, nepotvrdil. „Víc nemohu říct, v nejbližších dnech by mělo být jasno. Každopádně se jedná spíš o kontrakt pro nadcházející sezonu s tím, že možná naskočím do nějakého závodu už v této,“ ozřejmil čtyřiadvacetiletý jezdec.

Jisté je v jeho případě, že už za pět týdnů se vrátí na mezinárodní scénu čtyřiadvacetihodinovým závodem ve francouzském Le Mans při světovém šampionátu vytrvalců, v němž jezdí za elitní stáj Yart Yamaha. „Stoprocentně se soustředím na tento závod. Teď hlavně musím co nejvíc jezdit na jakékoliv motorce. Jinak poté ještě zařadím kondiční tréninky. Budu trénovat hlavně u nás, ale taky se vydám na některý ze zahraničních okruhů. V Brně se jezdí pomaleji, přilnavost je na okruhu hodně špatná, “ poznamenal bývalý jezdec světového šampionát motocyklů.

Zatímco při Jarní ceně byl se svými výkony naprosto spokojený, tentokrát našel ve vystoupení na domácí dráze rezervy. „Čas ještě nebyl úplně takový, jaký si představuju, “ přiznal přední český pilot.

Kromě Haniky se při Letní ceně Brně ukázaly domácím fanouškům třeba také motocyklové naděje. V sobotním závodě do šesti set kubických centimetrů se vedle Haniky na stupních vítězů seřadili dva teenageři zápolící ve světovém šampionátu juniorů Moto3, který je považován za předstupeň mistrovství světa dospělých. Druhý finišoval Ondřej Vostatek a třetí brněnský jezdec Filip Řeháček. „Talenty máme. S Ondrou spolupracuju, jde o velkou naději. Teď si zvyká na větší motorku, s něčím podobným jsem bojoval i já,“ poznamenal Hanika.