Při úvodních testech na okruhu ve španělské Almerii se představila i dvojice z jižní Moravy – rohatecký Jakub Kornfeil a brněnský Karel Hanika. Oběma se první seznamování s novými stroji povedlo, neboť skončili v první desítce.

Lépe na sedmé příčce se umístil loňský vítěz Red Bull Rookies Cupu a nováček světového šampionátu Hanika. „Vše vyšlo skvěle. Najezdil jsem přes 230 kol a získal hodně nových zkušeností. Někdy jsme měli problémy s větrem, kvůli kterému jsme museli vynechat pár hodin testování. Přesto jsem nakonec se svým nejlepším časem spokojený. Stejně jako s prací mechaniků a celého týmu," řekl pilot finského týmu Red Bull KTM Ajo Factory, který podstatnou část zimní přestávky strávil fyzickou přípravou ve Španělsku.

V testech se sedmnáctiletý Brňan zaměřil především na nastavení šasi a elektroniky.

I Kornfeil si zvyká na nový závodní tým. Poprvé se představil v barvách Teamu Calvo. Tři dny na okruhu strávil sžíváním s novou motorkou KTM. „Stroj se chová parádně, zajížděl jsem solidní časy, ale ty teď nejsou podstatné. Ostré tempo vytáhnu až později. Přes zimu jsem navíc shodil pár kilogramů, což se bude hodit," uvedl Kornfeil.

V práci budou oba jezdci pokračovat od úterý při dalších testech na okruhu Ricarda Torma ve Valencii.