Proti rumusko–asijskému bloku byla marná i pomoc zkušené hráčky Lenky Harabaszové. „O zklamání se ale nedá mluvit. Bojovaly jsme, soupeřky byly lepší. Některé zápasy byly vyrovnané, zklamaly nás koncovky setů,“ povídá pětadvacetiletá stolní tenistka.

V týmu MSK Břeclav hraje od loňského léta a pomohla mu k největšímu úspěchu na mezinárodním poli. Do semifinále Superligy se jihomoravský klub ještě nikdy neprobojoval. Na boj o zlato to nevypadá. „ V odvetě asi 6:0 nevyhrajeme, ale i tak je to skvělý úspěch. Do Vídně si pojedeme zahrát další kvalitní zápasy,“ komentuje šance na další úspěch hráčka pocházející ze severu Moravy.

V dresu rakouského týmu se objevila třeba světová sedmnáctka Tchajwanka Huang. Už tento fakt hrál v neprospěch domácího týmu. „Nehrála nijak nepříjemně. Ale kvalitu prokázala. My jsme musely hrát na riziko. Míčky, které v extralize stačí, nám soupeřky vracely,“ vysvětluje.

Start špičkových hráček nalákal do herny břeclavského klubu na sto příznivců ping–pongu. „Pro diváky to byl fantastický zážitek. Už jsem odehrála důležitější zápasy, ale tenhle byl jeden z těch nejkrásnějších,“ usmívá se Harabaszová, která ve světovém žebříčku stolnětenisové federace figuruje na 272. pozici.

Nejlépe se v dresu Břeclavi držela maďarská veteránka Ellöová. Naopak chyběla nejvýše postavená Běloruska Dubkova, která laborovala s kotníkem. Místo ní naskočila mladá Mikulcová. „S ní to mohlo být zajímavější. Stejně jako Číňanky je obránařka. Kdo ví, jestli nám mohla pomoct k lepšímu výsledku,“ přemýšlí česká reprezentantka.