Jak jste vnímal všechny letní změny v klubu?
Jsou výrazné, tým opustila řada mých kamarádů a dobrých hráčů, ale to je v režii vedení. Nemám do toho co mluvit. Přišli noví kvalitní házenkáři. Tak to ve sportu bývá, doufám, že to zvládneme i s odchody.

Je potřeba kvůli zemětřesení stmelovat kabinu?
Nebude tam problém, noví mladí kluci ze svých klubů vědí, jak to má fungovat. Starší respektují velmi dobře, chemie v kabině bude.

Zvýšilo se ještě víc vaše slovo v kabině?
Pozici jednoho z lídrů jsem měl už loni. Mám ji dlouhodobě v každém klubu. Podělíme se o ni s Tomášem Adamčíkem a Jožkou Hantákem mladším, ale jsem připravený, že těžiště bude na mně. Žádný přehnaný tlak necítím, bude rozložený na ostatní.

Nový trenér Jozef Hanták avizoval rychlý styl hry. Je to na hřišti větší fofr?
Hra je rychlejší, snažíme se ji tahat dopředu. Přišly koncepční změny činností, na které si zvykáme. Naše házená je plynulejší a rychlejší, snad to tak bude i v sezoně a na soupeře to bude platit.

Kde vidíte favority letošní extraligy?
Jsem zvědavý na Karvinou, kam jedeme hned v prvním kole. Nasadila těžké kalibry. Přišel brankář Nemanja Marjanovič se zkušenostmi ze zahraničí, z Polska se vrátil Michal Brůna, což bude podle mě velmi platná posila. Dukla i Plzeň sice oslabují, ale mají široké základy hráčů i dobré ekonomické možnosti, tam nečekám velké změny.

Nejpilnější tým

Brněnští házenkáři zažili přes léto pořádný průvan v kádru. Skončili třeba vůdce Michal Dostalík, střelec Jan Hubáček, gólmanská opora Jiří Bavlnka nebo obranný hecíř Lukáš Weintritt. „Troufám si tvrdit, že někteří hráči, co odešli, by nestíhali náš způsob hry. Vlak už je trochu jinde,“ říká nový trenér Jozef Hanták.

Omlazený kádr se na extraligu připravoval devět týdnů. „Je to asi nejdřív ze všech, ale raději jsme začali včas, protože družstvo je nové,“ vysvětluje slovenský stratég.

A cíl pro sezonu? Řeči o medailích z klubu neuslyšíte. „Dostat se do play-off je samozřejmost. Zůstávám při zemi, mám už dost roků na to, abych létal v oblacích,“ usmívá se Hanták.